Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: P. Pellegrini je krstným otcom knihy programovania pre deti

BRATISLAVA 5. septembra –

Podpredseda vlády Peter Pellegrini sa dnes stal krstným otcom knihy programovania pre deti Scratch Starter. Kniha v týchto dňoch mieri bezplatne do 2500 slovenských základných škôl, aby bola pomôckou pre učiteľov informatiky.

„Do škôl sa postupne dostávajú moderné technológie, ale to samo o sebe nestačí. My musíme podať pomocnú ruku aj samotným pedagógom, ktorí informatiku na školách učia, aby sme z informatiky nespravili nudný predmet, ale aby sme podnietili kreativitu detí a rozvíjali ich logické myslenie zábavnou formou,“ uviedol podpredseda vlády.

Podľa P. Pellegriniho si musíme uvedomiť, že vývoj ide tak rýchlo dopredu, že aj tí najzdatnejší pedagógovia majú čo robiť, aby boli na tepe doby.

Knihu vytvoril tím odborníkov z Learn2Code a P. Pellegrini ju pokrstil klávesami z počítača v Zážitkovom centre vedy Aurelium. Programovacie prostredie Scratch je vhodné už pre deti od približne deviatich rokov. Učia sa pri ňom logicky uvažovať, ale aj rozvíjajú svoju kreativitu, čo sa im v budúcnosti vždy zíde.

Komunikačný odbor
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.