Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: O vedecko-výskumnej spolupráci Slovenska a Izraela

BRATISLAVA 30. januára –

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini sa počas svojej pracovnej návštevy Izraela stretol s tamojším ministrom vedy, techniky a vesmíru Ofirom Akunisom a prediskutovali možnosti spolupráce a vzájomnej výmeny skúsenosti v oblasti vedy a výskumu.

V súvislosti s pripravovaným podpisom memoranda o spolupráci hovorili slovenský vicepremiér a izraelský minister o možnej výmene skúseností, know how, výskumníkov, ale aj študentov medzi Slovenskom a Izraelom. „To môže mať pre Slovensko veľký prínos, pretože aj Slovensko by sa vo výskume malo špecializovať na veci, v ktorých dokáže byť relatívne silné a možno investovať menej do vecí, ktoré iné krajiny zvládajú lepšie,“ zdôraznil P. Pellegrini.

K téme boja proti regionálnym rozdielom, ktoré výrazne existujú aj na Slovensku, sa P. Pellegrini vyjadril, že „vzhľadom na potrebu znižovať regionálne rozdiely, sú výskumné a vývojové centrá v Izraeli umiestňované nielen do hlavného mesta alebo väčších miest, ale aj do menej rozvinutých regiónov, čím pomáhajú zdvihnúť úroveň kvality života.“

Komunikačný odbor
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.