Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Milión na Smart Cities

BRATISLAVA 28. júna –

Súkromná podpora z USA a Kanady, milión eur zo štátnej kasy a zvyšok z vlastného vrecka. Tak si predstavuje financovanie riešení pre inteligentné mestá úrad podpredsedu vlády Petra Pellegriniho. Vláda dnes schválila jeho materiál o podpore inovatívnych projektov pre mestá a regióny.

Nasledovať bude vyhlásenie výzvy pre malých a stredných podnikateľov s nápadmi, ako vylepšiť a zatraktívniť život v našich mestách a obciach. Severoameričania im na projekty prispejú nielen finančne, ale ponúknu aj svoje know-how. Slovákov pustia na stáže do svojich technologických centier.

„Naši podnikatelia si otestujú svoje nápady v špičkových podmienkach,“ teší sa vicepremiér Pellegrini.

Jeho úrad a ministerstvo zahraničných vecí už v tejto súvislosti pripravujú memorandum, ktoré slovenská vláda podpíše s vládou americkej Virgínie.

Komunikačný odbor

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.