Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Iniciatíva pre Prešovský región

BRATISLAVA 5. októbra –

Dnes sa v Bratislave uskutočnilo prípravné stretnutie zástupcov Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, Európskej komisie, Svetovej banky a Prešovského samosprávneho kraja k Iniciatíve EK pre zaostávajúce regióny. Prešovský kraj, ktorého HDP na obyvateľa nedosahuje ani priemer EÚ, privítal možnosť participovať v Iniciatíve EK pre zaostávajúce regióny a využívať skúsenosti z podobného projektu v poľskom Podkarpatskom Vojvodstve. V súlade s plánom spolupráce sa ďalšie rokovanie uskutoční koncom novembra priamo v prešovskom regióne.

Na dnešnom stretnutí boli prezentované zásadné prvky potrebné pre prípravu Akčného plánu vyplývajúceho z Iniciatívy EK pre zaostávajúce regióny. Plán bude postavený na základe určenia a definovania kľúčových potrieb, možností a skúseností, a to najmä zainteresovaných regionálnych hráčov v komunikácii s expertmi Svetovej Banky a Európskej komisie. EK ponúkla prostredníctvom Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu túto iniciatívu Slovensku, inšpirujúc sa úspešným pilotným projektom realizovaným v Poľsku v Podkarpatskom Vojvodstve, ktoré susedí priamo s Prešovským krajom. Práve v tomto slovenskom regióne je percento HDP na obyvateľa pod priemerom krajín EÚ. Na základe týchto odporúčaní Prešovský kraj privítal možnosť participovať v Iniciatíve EK pre zaostávajúce regióny. Súčasne bol zadefinovaný predbežný plán ďalšej spolupráce, vrátane ďalšieho stretnutia koncom novembra 2017 priamo v Prešovskom kraji.

Táto iniciatíva je plne v súlade s politikou Slovenskej republiky týkajúcou sa problematiky systémovej podpory rozvoja najmenej rozvinutých a zaostávajúcich regiónov a môže využiť skúsenosti, ktoré boli aplikované v regiónoch s podobnými problémami.

Komunikačný odbor
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.