Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. augusta 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Eurofondy pre jaskyňu či detské nemocnice

BRATISLAVA 23. augusta –

Areál Dobšinskej ľadovej jaskyne, Národný ústav tuberkulózy vo Vyšných Hágoch, vozový park električiek v Košiciach či zásobovanie pitnou vodou a odkanalizovanie Bodvy – peniaze z eurofondov dostali na východe krajiny mnohé zaujímavé a užitočné projekty.
V rámci trojdňovej šnúry výjazdových rokovaní vlády navštevuje Peter Pellegrini, podpredseda vlády pre investície a informatizáciu, viaceré mestá na východe krajiny. Stihol si pozrieť aj niektoré úspešné eurofondové projekty.
„Košický a Prešovský samosprávny kraj majú spolu schválených 3 283 projektov v celkovej výške viac ako 2,9 mld. eur,“ povedal Peter Pellegrini. Z nich bolo vyčerpaných takmer 2,6 mld. EUR, čo predstavuje takmer 27 % podiel čerpania v rámci samosprávnych krajov. Vicepremiér dodal, že výraznou mierou prispeli k rozvoju východného Slovenska.
Z jednotlivých operačných programov, ktoré boli implementované v období 2007-2015 je potrebné zdôrazniť najmä význam OP Životné prostredie, OP Doprava, OP Konkurencieschopnosť a hospodársky rast a Regionálny operačný program.
Eurofondy išli aj na posilňovanie kultúrneho potenciálu východoslovenského regiónu. Financie boli venované najmä ťažiskovým formám cestovného ruchu s orientáciou na strediská s celoročným využitím a na rozvoj kultúrno-poznávacieho turizmu a mestského turizmu – napríklad Európske hlavné mesto kultúry Košice. Podporená bola obnova mestských knižníc, múzeí miestneho a regionálneho významu, galérií, ale aj kaštieľov.
No a významné zdroje putovali aj na veľký problém východného Slovenska – povodne. Ochrana pred povodňami len na rieke Topľa stála 4,5 mil.EUR za EÚ zdrojov.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.