Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Otvorený list premiéra SR šéfredaktorovi portálu Aktuality.sk

BRATISLAVA 25. januára –

Vážený pán šéfredaktor,

asi nebola náhoda, že komentátori portálu www.aktuality.sk komunikovali s predstaviteľmi opozície, ako účinne by sa mala robiť opozičná politika (D. Daniš a M. Vagovič s podpredsedom politickej strany NOVA G. Grendelom).

U niektorých novinárov a médií naďalej pretrváva pomýlená predstava, že musia nahrádzať opozíciu. Ešte horšie je, ak v mene tejto filozofie uverejňujú doslova klamstvá, len aby poškodili vládu SR. Stalo sa tak v prípade toho istého komentátora portálu www.aktuality.sk D. Daniša, ktorý vo svojom komentári pod názvom „Fico si za štrajk môže sám“ uviedol, že platy učiteľom mierne rástli, raz o 5 a raz o 4 percentá.

Toto tvrdenie je čisté klamstvo. O to viac, ak skutočné zvýšenie platov učiteľov v rokoch 2012 – 2016 je všeobecne akceptovaný údaj, dokonca aj predstaviteľmi učiteľov iniciujúcich štrajk. Takže, v uvedených rokoch vláda zvyšovala platy učiteľom štyrikrát a v súhrne toto zvýšenie platov predstavuje 22 percent. Počas našej prvej vlády v rokoch 2006 – 2010 sme zvýšili platy učiteľov o 26 percent, dohromady o 48 percent za osem rokov účasti SMERU – sociálna demokracia vo vláde. Žiadnej inej profesii vo verejnej správe neboli v rokoch 2012 – 2016 platy zvyšované tak ako učiteľom. A na zvýšenie platov sa v týchto rokoch použilo 480 mil. eur.

Na toto klamstvo sme okamžite citovaný portál upozornili. Odmietli uverejniť naše stanovisko a narýchlo urobili v komentári D. Daniša zmenu, aby sa vyhli zverejneniu protestu zo strany predsedu vlády SR.

Proti týmto metódam manipulácie s údajmi a snahám za každú cenu poškodiť vládu SR ostro protestujem a očakávam, že portál www.aktuality.sk sa bude v období krátko pred voľbami správať novinársky profesionálne.

Robert Fico
V Bratislave 25. januára 2016

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Marius Jurgilas na Finweek Bratislava Conference: “CBDC nevnímam len ako odpoveď na krypto, ale aj ako samostatný fenomén.” NFON AG posilňuje svoju pozíciu na európskom trhu cloudových kontaktných centier s riešením Daktela

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.