Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. mája 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

OPRAVA -MH: Minister hospodárstva bude v Pekingu rokovať o projekte novodobej Hodvábnej cesty

BRATISLAVA 12. mája –

Šéf rezortu hospodárstva Peter Žiga povedie v dňoch 14. – 15. mája slovenskú delegáciu pri rokovaniach na fóre pod názvom One Road One Belt, ktorá sa považuje za obdobu novodobej Hodvábnej cesty.

Na toto významné stretnutie v čínskom Pekingu sú pozvaní významní predstavitelia viac ako 100 krajín, z toho 28 vrcholných predstaviteľov, vrátane predsedov vlád a prezidentov. Účasť potvrdil aj ruský prezident Vladimír Putin. Podujatie otvorí čínsky prezident Si Ťin-pching.

„Čína je ekonomickou veľmocou, ktorá významne investuje na celom svete, vrátane Európy. One Belt One Road je významný projekt a Slovensko určite nechce zostať bokom,“ – zdôraznil Peter Žiga.

Minister hospodárstva na fóre predstaví Koncepciu rozvoja slovensko-čínskych vzťahov, ktorú prijala vláda SR v apríli 2017. Súčasne sa bilaterálne aj na neformálnej úrovni stretne s predstaviteľmi rôznych krajín.

Odbor komunikácie MH SR

K téme

Exact Systems: Dvadsaťročné jubileum spoločnosti oslávili najväčšou akvizíciou v jej histórii Zákazníci rozhodli, ktoré projekty podporí Nadácia COOP Jednota

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.