Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. novembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Opätovné profesionálne zlyhanie v spravodajstve T. Veleckého

BRATISLAVA 27. novembra – Úrad vlády SR je, žiaľ, nútený naďalej sa venovať opakovaným profesionálnym zlyhaniam redaktora Televíznych Novín Televízie Markíza T. Veleckého. Po tom, ako tento redaktor v minulosti, konkrétne v príspevku odvysielanom 1.10.2012, prezentoval dokázateľné klamstvá, a v príspevku odvysielanom dňa 15.11.2012 flagrantne porušil zásadu poskytnutia priestoru na reakciu dotknutému subjektu, vo svojom včerajšom príspevku zamlčal hneď niekoľko zásadných informácií.
Vo svojom príspevku „Viac ľudí vo vláde“ v hlavnom spravodajstve TV Markíza redaktor spojil dve nesúvisiace témy vymenovania podpredsedu vlády SR pre investície s témou nevyhnutnej konsolidácie verejných financií do kontrastu a obrazu uťahovania opaskov na strane ľudí a zvyšovania výdavkov vlády. Tento obraz vytvoril napriek skutočnosti, že vymenovanie Ľ. Vážneho na post podpredsedu vlády nebude mať žiadny vplyv na rozpočet. Kapitola rozpočtu Úradu vlády SR, kde bude podpredseda vlády pôsobiť, nebude zvýšená ani o jedno euro. Pritom nejde o nový úrad, ako príspevok nepravdivo uvádza, ale o náhradu za zrušený post podpredsedu vlády pre menšiny, pričom plat podpredsedu vlády má absolútne zanedbateľný vplyv na objem celkového konsolidačného úsilia vlády SR. Z týchto skutočností, z ktorých však redaktor neuviedol ani jednu, jasne vyplýva, že neexistuje rozpor medzi politikou konsolidácie a vládnym postom pre Ľ. Vážneho a teda pointa príspevku stojí na vykonštruovanom základe.
Len ako dôvetok chceme uviesť skutočnosť, ktorú príspevok opomenul. Maximalizácia čerpania eurofondov a ich efektívne využitie v čase slabého hospodárskeho rastu a nevyhnutnej konsolidácie, teda jedna z prioritných úloh podpredsedu vlády Ľ. Vážneho, je doslova životnou úlohou súčasnej vlády, rovnako ako jeho ostatné agendy, ktoré sú pre udržateľný rozvoj krajiny nevyhnutné.
Nechceme sa domnievať, že motiváciou redaktora v jeho spravodajskom pôsobení je suplovanie neschopnej opozície. Pravdou však je, že práve tento motív je z rukopisu jeho práce už dlhšiu dobu čitateľný.
Korektné, vyvážené a kritické spravodajstvo bude Úrad vlády SR naďalej akceptovať a rešpektovať ako legitímnu súčasť novinárskej práce. Na prípadnú systémovú tendenčnosť a zavádzajúce informovanie verejnosti, ktoré sú zjavné v pôsobení T. Veleckého, však bude naďalej v rámci zákonných možností a demokratických pravidiel upozorňovať.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Mladí Slováci rozbehli unikátny projekt: BHARTER je prvý zelený swapovací portál na Slovensku Deň narcisov už po piatykrát v dm

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.