Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. decembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový Čas lžami, zamlčiavaním a zavádzaním dramatizuje situáciu

BRATISLAVA 7. decembra – Dramatizácia skutočnosti je normálnou súčasťou práce bulváru. Ak však najčítanejší denník v titulku dramatizuje klamstvom a v rozpore s obsahom samotného článku, ktorému predchádza, je to dôvod na otázky, prečo tak robí. V palcovom titulku dnešného vydania denník Nový Čas informuje o postoji vlády k štrajku učiteľov informáciou, podľa ktorej odkazujú: „Poslanci vládneho Smeru: Učiteľom nemusíme dať nič!“
Vedenie denníka veľmi dobre vie, že veľkú časť čitateľov, ktorí si prečítajú len titulok článku, dostáva do omylu zavádzajúcou, resp. lživou informáciou, pretože vytvára cielený dojem, akoby vláda v prípade nedohody so školskými odbormi učiteľom nezvýšila platy ani o cent. Čo je nepravda, teda lož.
Poľutovaniahodný je tento postup preto, lebo redaktori denníka včera vedeli, pretože o tom boli opakovane informovaní a ubezpečení samotným autorom pozmeňujúceho návrhu, že tento návrh nemá v konečnom dôsledku žiadny vplyv na to, že pedagogickí pracovníci regionálneho školstva budú mať od januára 2013 zvýšené tarifné platy o 5% a o 5% budú navýšené aj platy nepedagogických zamestnancov prostredníctvom účelovo viazaných prostriedkov. Túto informáciu rovnako včera podvečer potvrdil aj predseda vlády R. Fico vyhlásením, že zdroje na toto navýšenie platov aj v prípade nedohody s odbormi budú vyčlenené zo škrtov v iných vládnych rezortoch. Túto informáciu denník nezverejnil, rovnako ako v kontexte témy dôležitý fakt, že priemerný plat pedagogického pracovníka v regionálnom školstve sa týmto krokom vlády zvýši na 930 eur, čím bude vyšší ako priemerný plat v národnom hospodárstve. A rovnako denník opomenul vládou prijaté nariadenie, že všetky peniaze, ktoré štát posiela mestám, obciam a vyšším územným celkom na platy učiteľov, sa naozaj dostanú do rúk pedagógov a nebudú sa používať na iné účely.
Ak sa Nový Čas rozhodol takto lživo skresľovať situáciu, zamlčiavať dôležité skutočnosti a zavádzať svojich čitateľov vo vypätej situácii vzťahu vlády a odborov, vyvstáva oprávnená otázka, prečo atmosféru neistoty v krajine sám svojím konaním podnecuje a vyhrocuje.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Škoda Enyaq v roku 2024: vyšší výkon pohonného ústrojenstva, kratší čas nabíjania a ešte dlhší dojazd Saxo Bank opäť šokuje svojimi predpoveďami. Hovorí o konci cesty

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.