Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. apríla 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Niektoré vlády reguláciu bankového sektora preháňajú

BRATISLAVA 18. apríla – Bernhard Henhappel, člen predstavenstva Tatra banky pre oblasť riadenia rizík, tvrdí v rozhovore pre BANKY.sk, že príliš vysoko nastavená miera vlastného kapitálu by mohla viesť k negatívnym dopadom na reálnu ekonomiku. Banky v snahe splniť vysokú mieru vlastného kapitálu by prestali požičiavať zákazníkom. Henhappel si myslí, že banky musia splniť požiadavky obozretného podnikania a prijať harmonizované regulácie. Ale má pocit, že v reakcii na krízu niektoré vlády reguláciu bankového sektora preháňajú. „Je tu riziko, že priveľká regulácia spôsobí neočakávané negatívne efekty,“ dodáva.

Portál BANKY.sk vznikol v roku 1998. Denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ pravidelne ponúka exkluzívne rozhovory s top manažérmi bánk na Slovensku. Uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Eliška. Silný dojímavý príbeh od najobľúbenejšej slovenskej autorky Rod Stewart: Stále milujem skladanie hudby. Pre Bratislavu chystám poriadnu rockovú show s prekvapením!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.