Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MZV: Vyhlásenie ku Dňu obetí holokaustu a rasového násilia

BRATISLAVA 8. septembra – Slovensko si pripomína 9. september ako Pamätný deň obetí holokaustu a obetí rasového násilia. Tento deň je smutným výročím prijatia nariadenia o právnom postavení Židov vládou vojnového slovenského štátu, známom ako Židovský kódex, ktorý predstavoval začiatok prenasledovania Židov na Slovensku počas 2. svetovej vojny. Pripomínanie si pamiatky obetí holokaustu je dôležitým nástrojom na potláčanie rastúcich prejavov smerujúcich k jeho popieraniu. Nezabúdať na hrôzy holokaustu je naliehavou výzvou aj v súčasnosti, keď v mnohých regiónoch sveta dochádza k flagrantnému porušovaniu základných ľudských práv z dôvodu rasy, náboženstva či etnickej príslušnosti.

Tlačový odbor
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bl

K téme

Zemetrasenie: Čo robiť, ak vašu obľúbenú destináciu zasiahne ničivý živel Vojna na Ukrajine a poistenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.