Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. mája 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MZ SR: Vyjadrenie ministerky zdravotníctva k článku v denníku SME

BRATISLAVA 3. mája (SITA) – Vyjadrenie ministerky zdravotníctva k článku v denníku SME

Článok pod titulkom „Penta sa k zisku dostane“ v denníku Sme (3. mája 2012, str. 1), ktorý hovorí o prepojení ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej so zdravotnou poisťovňou Dôvera, je zavadzajúci, tendenčný, postavený na irelevantných faktoch.
Zuzana Zvolenská: „Odmietam tieto nepodložené výmysly o spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera pri vyplácaní zisku. Moje stanovisko o tom, že zisk do zdravotného poistenia nepatrí, je nemenné a prezentovala som ho vo viacerých rozhovoroch. Moje „údajné prepojenie so zdravotnou poisťovňou“ pri vyplácaní zisku je čistá fikcia denníka SME. Jasnou odpoveďou pre všetkých sú aj pripravené kroky na prerozdelenie financií v zdravotných poisťovniach, kde sa tok peňazí otočí v prospech pacientov, ktorí financie najviac potrebujú. Práve zdravotná poisťovňa Dôvera pre jej zdravý kmeň tak príde o viac ako 20 mil. eur, ktoré budú smerovať k chorým pacientom. Všetky pripravované legislatívne kroky sú zamerané na zákaz zisku zdravotným poisťovniam, nie na jeho čerpanie.“

komunikačný odbor
Ministerstvo zdravotníctva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Union doručil list každému poslancovi i prezidentke. Vyzýva štátnych predstaviteľov k tomu, aby neboli ľahostajní voči budúcnosti nášho zdravotníckeho systému

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.