Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MZ SR: Projekt jednej poisťovne je jednou z priorít MZ SR

BRATISLAVA 8. októbra (SITA) –

V denníku Plus jeden deň bola dnes zverejnená informácia, že Ministerstvo zdravotníctva SR prerušilo projekt jednej zdravotnej poisťovne. Túto nepresnú informáciu aj ďalej šíria iné médiá. Pritom denník Plus jeden deň si zle pozrel nedeľnú reláciu RTVS o 5 minút 12, kde pani ministerka Zuzana Zvolenská povedala, že zákon k vytvoreniu jednej poisťovne máme pripravený, ale čakáme na jeho plné finančné krytie. Ide o zlé a nepresné pochopenie diskusie a jej ďalšie interpretovanie.

Projekt jednej zdravotnej poisťovne je jednou zo základných priorít Vlády SR. Ministerstvo nezastavilo projekt. Zákon je pripravený a pripomíname, že kým nie je zrejmé jeho celé finančné krytie, termíny predloženia do riadneho pripomienkového konania sa iba posúvajú. V žiadnom prípade sa nerušia, ani sme nestopli prípravu zákona o jednej poisťovni. Zároveň zdôrazňujeme, že všetky práce na zákone sú z dielne MZ SR a nestáli našich občanov ani euro. Všetky ďalšie kroky sa budú odvíjať od presne zadefinovaných finančných možností Slovenskej republiky.

Zuzana Čižmáriková
riaditeľka komunikačného odboru MZ SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami dm v tomto roku podporí dobrovoľnícke projekty svojich spolupracovníkov vyše 43 000 eurami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.