Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júna 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MZ SR: Problematika sestier v domovoch sociálnych služieb

BRATISLAVA 6. júna )SITA) –

Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská svoj sľub, že bude riešiť problematiku sestier v domovoch sociálnych služieb, plní. Ministerka zrušením uznesení bývalej vlády iba napráva chyby svojho predchodcu Ivana Uhliarika. Bývalý minister zdravotníctva mal už minulý rok v novembri doriešiť problematiku, ktorá sa týka postavenia sestier v sociálnych službách. Vzhľadom na to, že túto úlohu nesplnil, požiadal premiérku o jej zrušenie.
Ministerka Zvolenská sa preto intenzívne zaoberá touto problematikou a v spolupráci s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny pripravuje zákon o poskytovaní dlhodobej starostlivosti.
Je v záujme ministerstva zdravotníctva túto tému vyriešiť, nemožno ju odkladať a cieľom ministerky Zvolenskej je navrhnúť taký zákon, ktorý bude v prospech sestier aj občanov. Preto v žiadnom prípade nemožno hovoriť o „oklamaní“ sestier, práve naopak. MZ SR hľadá optimálne a efektívne riešenie postavenia sestier v zariadeniach sociálnych služieb.

hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Čižmáriková

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

Odporúčané články

Program Slovenskej národnej galérie Bratislava – Marec 2019 V Tichom oceáne sa plaví ostrov z plastu, ktorý je 14x väčší ako Slovensko

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies