Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. februára 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MZ: Sme publikovalo nepravdivé informácie

BRATISLAVA 13. februára – Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská razantne odmieta tvrdenia denníka Sme, ktoré boli zverejnené dňa 13. februára 2013 v článku „ Vláde nástenka neprekáža“ ( na strane 1) a pokračovali pod titulkom „Zvolenskej obvinená neprekáža“ ( strana 7).
Autorka článku publikovala nepravdivé informácie, pretože ministerka zdravotníctva pani Zdenku Kudláčovú, ktorá pracuje vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb, a. s. Košice, vôbec nepozná, pričom je potrebné zdôrazniť, že Z. Kudláčovú prijal do VÚSCH, a.s. Košice nominant bývalého ministra Ivana Uhliarika , ktorý bol zároveň kandidátom za KDH vo voľbách do NR SR. Prijatie podporili aj ostatní členovia vtedajšej dozornej rady ústavu, nominanti KDH a SDKÚ- DS.
Ministerstvo zdravotníctva SR k danej osobe iba skonštatovalo, že v čase jej prijatia spĺňala všetky zákonom stanovené podmienky.
Čo je však v článku denníka Sme nekorektné, je istota, s akou čitateľov informuje, že ministerka Zvolenská obhajuje pôsobenie pani Z. Kudláčovej (teda zamestnanca prijímaného exministrom Uhliarikom). Takéto tvrdenie je nielen nekorektné, ale aj zavádzajúce a klamlivé. Obhajovať možno predsa iba niečo, prípadne niekoho – o kom vieme, poznáme jeho aktivity, úspechy, myslenie, smerovanie. V tomto prípade však bolo zverejnené meno zamestnankyne, ktorá je pre ministerku Zvolenskú neznámou, zrejme však o nej viac vie Ivan Uhliarik a ďalší nominanti KDH ako aj SDKÚ – DS.

Zuzana Čižmáriková
hovorkyňa MZ SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;bl

K téme

Faster Than a Train: Byť rýchlejší ako vlak a správať sa ekologicky V TIPOSE sme pripravení naskočiť do hry

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.