Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MV: Nadácia Zastavme korupciu opäť politikárči

BRATISLAVA 13. januára – Nadácia Zastavme korupciu opäť ukázala, že viac ako o pravdu jej ide o politiku. Jej posledná iniciatíva s podpisovaním elektronickej hromadnej žiadosti to jasne dokazuje. Nadácia sa totiž odvoláva na vetu, ktorú minister nikdy nepovedal, čo už niekoľko dní vysvetľujeme v médiách.
Minister vnútra slová, že korupcia na najvyšších miestach politiky neexistuje, nikdy nevyslovil. Novinári sa ministra pýtali na korupciu na najvyšších miestach – úrade vlády či u ministrov, a čo hovorí na výrok prezidenta, že situácia v roku 2016 s korupciou je neudržateľná. Odpovedal otázkou, povedzte mi aspoň jednu kauzu z minulého roka, pre ktorú by bola situácia s korupciou neudržateľná, ktorá sa týka najvyšších poschodí politiky. Ani jeden z novinárov odpovedať nedokázal.
Ich najnovšiu iniciatívu považujeme za politikárčenie, ktorému sa venujú už od bezprecedentného útoku na Nemocnicu sv. Michala v súvislosti s nákupom zdravotníckeho vybavenia. Zakrývajú tým vlastné zlyhanie pri vytvorení lživej analýzy o nákupe prístrojov, ktorú podsunuli médiám a v ktorej porovnávali neporovnateľné prístroje, úplne iné prístroje alebo pri prepočtoch zabudli započítať DPH. Svedčí o tom aj ich zbabelý útek zo spoločnej komisie, tvorenej zástupcami Inštitútu zdravotnej politiky, Nemocnice sv. Michala a Nadácie Zastavme korupciu, ktorá mala dať odpoveď na to, či bol nákup zdravotníckej techniky v poriadku. Už pri porovnaní prvých položiek zo zoznamu Zastavme korupciu pri použití analýzy Inštitútu zdravotnej politiky (na ktorú sa sami odvolávali) sa ukázalo, že rozdiel v ich cenách a v reálnych cenách je 770 000 eur v prospech nemocnice.

Ministerstvo vnútra SR
Tlačový odbor
Kancelárie ministra vnútra

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Potravinový odpad na Slovensku: Tesco prináša pozitívnu zmenu a rozvíja spolupráce Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur, hlasovať za projekty môžete už len do konca septembra

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.