Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. augusta 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MŠVVŠ: Reakcia na Hospodárske noviny a Plus jeden deň

BRATISLAVA 8. augusta – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR chce uviesť na pravú mieru nepravdivé informácie, ktoré včera zverejnil denník Hospodárske noviny v článku „Čaplovič má zoznam škôl na odstrel. Pre platy“ a dnes denník Plus jeden deň v článku „128 škôl na odstrel!“, nakoľko ide o hrubo zavádzajúce a poplašné informácie, ktoré sa nezakladajú na pravde.
Hrubo zavádzajúce je tvrdenie, že zverejnený zoznam predstavuje zriaďovateľov, ktorých školy sú určené na zrušenie. Ministerstvo školstva s uvedenými zriaďovateľmi rokuje o možnostiach zefektívniť a racionalizovať prevádzku škôl, pričom zrušenie školy je len jednou z viacerých možností a navrhuje sa len malému počtu zriaďovateľov. Rozhodnutie o zrušení školy je v každom prípade výhradne v kompetencii zriaďovateľov. Navyše rokovania sú stále otvorené a preto je zarážajúce, že sa v médiách prezentuje tento zoznam ako „školy na odstrel“. Toto tvrdenie je v rozpore s reálnym stavom a súčasne aj s princípmi novinárskej etiky a objektívneho informovania zo strany uvedených denníkov.

Tlačový a informačný odbor
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Späť do školy vlakmi ZSSK Nový školský rok s vlakmi ZSSK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.