Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. augusta 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MŠVVŠ: Reaguje na článok v Hospodárskych novinách

BRATISLAVA 27. augusta – Hospodárske noviny dnes informujú o tom, že rezort školstva realizuje verejné obstarávanie na zabezpečovanie stravovania. Redaktorka Martina Tvardzíková Ruttkayová si veľmi pohodlne vytvorila vlastnú cenovú kalkuláciu, podľa ktorej rezort je „ochotný za jeden obed zaplatiť od 6,60 do 13,20 eura“. Zdôrazňujeme, že rezort si to nemôže dovoliť, stanovená čiastka je limitovaná zákonom.
Netušíme, čo pani redaktorku viedlo k takejto práci s kalkulačkou, no sme radi, že nepracuje ako ekonómka. Pani redaktorka opomenula napríklad to, že cena stravného lístka je pre zamestnancov jasne stanovená. Momentálne na úrovni 3,30 eura. Rezort tak v zmysle Zákonníka práce zabezpečuje stravu, na ktorú finančne prispieva v určených limitoch. Nemáme pritom vedomosť, aby sa naše limity na stravné zvyšovali tak, ako to čitateľom podsúva pani redaktorka.
Dôvodom verejného obstarávania je ukončenie platnosti zmluvy s doterajším externým dodávateľom z roku 2009. Preto od verejného obstarávania očakávame súťaž viacerých záujemcov a teda reálnu cenu, ktorá vzíde z konkurenčných ponúk. Práve s prihliadnutím na aktuálnu cenu stravného lístka (3,30 eura), aktuálny počet stravníkov (cca 200), predpokladaný počet stravníkov – teda súčasný počet zamestnancov (cca 400) a počet pracovných dní (cca 260) bola stanovená predpokladaná hodnota zákazky. Zároveň zdôrazňujeme, že výsledkom verejnej súťaže bude dodávka stravovacích služieb, a teda, že víťaz súťaže si na seba musí zarobiť z hodnoty stravných lístkov.
Hospodárske noviny len nedávno čitateľom podsunuli akúsi čiernu listinu škôl určených na zánik a bez toho, aby sa týmto školám, ich učiteľom či žiakom ospravedlnili za zavádzanie, dnes prichádzajú s ďalším pokusom. Samozrejme, aj v tomto prípade sú mylné predstavy redaktorky viac ako reálne fakty. Na tie sa však stačí len pýtať…

Michal Kaliňák
hovorca ministra a riaditeľ tlačového a informačného odboru
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Späť do školy vlakmi ZSSK Nový školský rok s vlakmi ZSSK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.