Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. októbra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MŠVVŠ: Fond na podporu vzdelávania pozná počet žiadostí o pôžičku

BRATISLAVA 4. októbra – Fondu na podporu vzdelávania bolo celkovo doručených 690 žiadostí o pôžičku, z čoho 39 bolo doručených po stanovenom termíne. Celková žiadaná suma pôžičiek doručených v termíne presiahla 6,46 mil. eur, pričom priemerná žiadaná výška pôžičky presiahla 9 900 eur. Najväčší záujem je o pôžičky do 5 000 eur, t.j. pôžičky bez ručiteľa a preukazovania účelu použitia, ktorých je viac ako 54 %. Zmena podmienok poskytovania pôžičiek platná od 1. januára 2013, ako aj zlepšená informovať o fonde, sa teda ukázala ako veľmi pozitívna, keďže počet žiadostí o pôžičku takmer desaťnásobne presiahol priemer posledných rokov. Priemerný počet doručených žiadostí o pôžičku za posledné štyri roky bol 72.
Podľa slov riaditeľa pôžičkového fondu Pavla Kučmáša: „V zmysle zákona má fond 60 dní na rozhodnutie o schválení, resp. neschválení pôžičiek, pričom schvaľovanie pozostáva z viacerých etáp a to procesu evidencie žiadostí do databázy fondu a posúdenia z hľadiska splnenia podmienok poskytovania pôžičiek, zoradenia podľa kritérií na uprednostnenie a nakoniec samotného schválenie radou fondu.“
V súčasnosti je spustená prvá etapa schvaľovacieho procesu a to evidencia doručených žiadostí a posúdenie doručených žiadostí z hľadiska splnenia podmienok poskytovania pôžičiek. Ukončenie schvaľovacieho procesu doručených žiadostí o pôžičku a zverejnenie zoznamu schválených a neschválených žiadostí o pôžičku je naplánované v polovici novembra 2013.

Michal Kaliňák
hovorca ministra

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Späť do školy vlakmi ZSSK Nový školský rok s vlakmi ZSSK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.