Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. augusta 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MŠVVaŠ: Reakcia na informácie zverejnené v SME o výsledkoch auditu

BRATISLAVA 6. augusta – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR chce uviesť na pravú mieru tendenčné a manipulačné podsúvanie informácií, ktoré dnes zverejnil denník Sme v článku „Audit potvrdil šafárenie“ a „Kažimír Čaploviča nezachránil“.
Ide o tendenčné a manipulačné podsúvanie informácií, nakoľko výsledky auditu sú v uvedených článkoch interpretované svojsky s jediným cieľom, a to osobným atakom voči vedeniu ministerstva. Dôkazom toho je aj svojská interpretácia v tých oblastiach, v ktorých pre rezort platia prísne protokolárne pravidlá.
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v tejto veci už vykonalo organizačné a personálne zmeny, prijalo opatrenia na odstránenie príčin ich vzniku a taktiež bol prijatý nový systém vnútornej kontroly, aby sa v budúcnosti podobné prípady neopakovali.
V prípade objednávky kvetov išlo, tak ako ministerstvo uvádzalo už v minulosti, o dary školám, pričom audit konštatoval, že nebol správny postup ich odovzdania a neúmyselné pochybenie technického charakteru. Po vykonanom audite a prijatí opatrení bolo zabránené nesprávnemu účtovaniu.
Zároveň chceme zdôrazniť, že audit sa týkal troch rokov a troch ministrov školstva a práve minister Dušan Čaplovič vyvodil v prípade zlyhaní personálnu zodpovednosť. Okrem toho chceme pripomenúť, že ak by predchádzajúci ministri – Eugen Jurzyca a Ján Mikolaj v minulosti prijali podobne striktné pravidlá, súčasný audit by mal iné výsledky.
Dôkazom toho, že redaktor denníka Sme ignoruje fakty auditu, je skutočnosť, že nehovorí o nedostatkoch súvisiacich s predchádzajúcimi vedeniami ministerstva, kde sú konštatované závažné porušenia finančnej disciplíny napríklad v prípade rekonštrukcie parkovacej plochy, kotolne a garáží v roku 2011 v hodnote 131 035,87 eura, čo tvorí približne 57 % vytýkanej sumy. Závažným pochybením v uvedenom období bolo aj nevydanie príkazu ministra na vykonanie inventarizácie majetku za rok 2011, a to sú len niektoré prípady.
Neobjektívnosť, povrchnosť, nekomplexné a zavádzajúce spracovanie príspevku o výsledkoch auditu je nielen prejavom tendenčnosti, ale aj neúcty k čitateľom.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
tlačový a informačný odbor, Stromová 1

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Festival inovácií ITAPA EXPO prinesie slovenské EXPO z Dubaja a unikátny program plný známych inovátorov Program FinQ štartuje novú etapu, Nadácia Národnej banky Slovenska a Nadácia Slovenskej sporiteľne zakladajú FinQ Centrum s cieľom rozšíriť finančné vzdelávanie na školách

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.