Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MŠ SR: Vyhlásenie ministra k Medzinárodnému dňu športu

BRATISLAVA 6. apríla –

Dnes si pripomíname Medzinárodný deň športu, vyhlásený rezolúciou Valného zhromaždenia Organizácie spojených národov. Je nesporne dôležité, tak v medzinárodných, ako aj v národných a regionálnych podmienkach presadzovať myšlienky športu a ich kvalitného naplnenia v konkrétnych skutkoch rozvíjania detského, mládežníckeho i seniorského športu aktivitami rôznych zväzov, združení a komunitných spoločenstiev.
Ako rezortný minister školstva a športu podporujem všetky aktivity na školách i mimo škôl, ktoré vytvárajú podmienky pre súťaživosť, rozvoj zdravia, fyzickej i duchovnej sily, pevnej vôle, vnútornej sily prekonávať prekážky a športového džentlmenstva. Prostredníctvom športu v duchu fair-play, svojimi príkladmi môžeme odmietať nenávisť, intoleranciu, posilňovať myšlienky mieru, priateľstva a porozumenia medzi rodinami, generáciami, národmi a štátmi. Preto je dôležité podporovať a oceňovať formálne i neformálne podujatia, venovať výraznejšiu podporu mládeži prostredníctvom samospráv, klubov a telovýchovných jednôt, mimovládnych organizácií, športových zväzov a štátu. Finančne, organizačne a morálne.
Práve preto ministerstvo pri rozpise dotácií osobitne žiada vyčleniť zdroje na mládežnícky šport, organizované medzinárodné podujatia detí, mládeže, školského a akademického športu. Preto ministerstvo prostredníctvom svojej organizácie Národného športového centra vybralo mladé talenty z celého Slovenska a pod vedením skúsených športovcov, trénerov, ambasádorov práve im venuje náležitú pozornosť. Preto ministerstvo v rámci používania zdrojov na riešenie havarijných stavov regionálneho školstva venuje dôležitú pozornosť revitalizácii školských telocviční.
V tento deň je potrebné si nielen pripomínať význam športu pre zdravý rozvoj osobnosti a spoločnosti, ale pre budúcnosť pamätať vyčleňovať viac verejných finančných zdrojov, najmä do mládežníckeho športu, osobitne za výrazného prispenia zdrojov z lotérií a hazardných hier.

Dušan Čaplovič
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ab

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Zamestnávatelia môžu opäť zabojovať o titul Zdravá firma roka. Union vytvára priestor aj na diskusie o duševnom zdraví žien na pracovisku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.