Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR:Spochybňovanie úspechu projektov pre nezamestnaných je absurdné

BRATISLAVA 13. novembra – Je nespochybniteľné, že projektmi pre mladých sa doteraz podarilo vytvoriť približne 11-tisíc nových pracovných miest, túto skutočnosť sa nedá vyvrátiť štatistickou politickou demagógiou. Je úplne samozrejmé, že do evidencie prichádzajú noví uchádzači o zamestnanie každý mesiac a je teda logické, že počas roka z evidencie nielen prichádzali, ale aj odchádzali. V praxi to znamená, že ak by nebolo počas roka vytvorených 11-tisíc nových pracovných miest, súčasný počet mladých nezamestnaných v evidencii vo vekovej kategórii do 29 rokov by bol pri akejkoľvek aj účelovo vyňatej štatistike o 11-tisíc osôb vyšší.
Ak by sme sa však mali pozerať na uvedené optikou KDH, museli by sme konštatovať, že práve bývalá vláda bola v riešení nezamestnanosti úplne bezradná, keďže napriek stovkám miliónov eur, vynaložených na ich opatrenia, sa nezamestnanosť zvýšila počas jej krátkeho vládnutia o 22-tisíc ľudí.
Navyše, je nezmyselné porovnávanie štatistík zo septembra 2012, keď projekty zamestnávania mladých boli naštartované o tri mesiace neskôr a reálne výsledky sa mohli prejaviť v štatistikách až po ďalších týždňoch schvaľovacieho procesu žiadostí. Keby sa kritici pozreli na porovnanie stavu od novembra 2012, pred štartom projektov a septembra 2013, všimli by si, že počet mladých v evidencii klesol o takmer 7 000.
Iniciatíva EK a mnohých krajín EÚ v podpore mladých súvisí práve so skutočnosťou, že počet mladých nezamestnaných priebežne rastie, nie klesá, ako je to v poslednom roku na Slovensku. Problém nezamestnanosti mladých na Slovensku súvisí dlhodobo aj so skutočnosťou, že až 2/3 z nich nikdy nepracovali, teda nemajú žiadnu reálnu prax.
Predstaviteľom KDH v súvislosti s ich dnešnými vyhláseniami taktiež pripomíname známu skutočnosť, že podľa zmluvy nesmie zamestnávateľ pri projektoch prepustiť pôvodného zamestnanca na úkor nového podporeného pracovného miesta.
MPSVaR považuje vysoký záujem zo strany zamestnávateľov o vytváranie nových pracovných miest s podporou adresných projektov za správnu cestu aj do budúcnosti, preto plánuje v projektoch pokračovať aj v budúcom programovom období.
Úspešnosť projektov a prístup Slovenska k znižovaniu nezamestnanosti napokon opakovane vyzdvihli aj vedúci predstavitelia EK.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

nr

K téme

Reťazec rozdá zamestnancom benefity za tri a pol milióna eur Drucker na ITAPA: Už len učiť sa nestačí. Zmeny v základných a materských školách by mali viesť ku kritickému mysleniu a výučbe práce s dátami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.