Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Zmluva s Japonskom o sociálnom zabezpečení

BRATISLAVA 31. januára –

Zmluva s Japonskom o sociálnom zabezpečení

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter a mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec J. E. Jun Shimmi podpísali 30. januára 2017 Zmluvu medzi Slovenskou republikou a Japonskom o sociálnom zabezpečení.
V súčasnosti pôsobí na Slovensku 51 japonských spoločností, ktoré vytvárajú cca 10 650 pracovných miest. Na našom území je zamestnaných 83 občanov Japonska a v Japonsku je zamestnaných cca 250 občanov SR.

„Som veľmi rád, že sa nám po piatich rokoch podarilo pripraviť zmluvu, vďaka ktorej si budú môcť naši občania pracujúci v Japonsku a Japonci zamestnaní na Slovensku uplatňovať svoje nároky vyplývajúce z dôchodkového poistenia. Je to veľmi dôležitý krok, keďže predpokladáme, že počty ľudí pracujúcich u nás alebo v Japonsku budú narastať,“ hovorí minister práce SR Ján Richter.

„Je pre mňa veľkým potešením, že sa nám podarilo úspešne zavŕšiť dlhodobé rokovania a dnes pristupujeme k podpisu zmluvy, ktorá poskytuje výhody pre obe strany- tak pre Japonsko, ako aj pre Slovensko. Som pevne presvedčený, že táto zmluva prispeje k rozšíreniu aktivít japonských firiem na Slovensku už pôsobiacich, a taktiež napomôže prílevu nových investícií z Japonska.“

Na základe zmluvy sa budú vzájomne započítavať nadobudnuté doby dôchodkového poistenia a vyplácať dávky dôchodkového zabezpečenia na územie Japonska a SR. Zmluva sa vzťahuje na všetky osoby, ktoré podliehajú alebo podliehali právnym predpisom jedného alebo oboch zmluvných štátov, a na ostatné osoby, ktoré odvodzujú svoje práva od týchto osôb.

Zmluva je prvým dokumentom v tejto oblasti medzi Slovenskou republikou a Japonskom. Je výsledkom dlhodobých expertných rokovaní zástupcov oboch strán počas rokov 2011 až 2016. Podpísaný dokument musia ešte odsúhlasiť národné parlamenty.

tlačový a komunikačný odbor
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

TA3: Témy a hostia relácie V politike MPSVR: Rezort práce sa zapája do Európskeho týždňa BOZP

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.