Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Žiadosť o finančný príspevok na prevádzkovanie SS – končiaci sa termín

BRATISLAVA 25. septembra –

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky opätovne upozorňuje, že verejní aj neverejní poskytovatelia sociálnej služby majú už len do 30. septembra 2017 čas na to, aby sa uchádzali o finančný príspevok na prevádzkovanie sociálnej služby.

Záujemcovia o tento finančný príspevok musia každoročne osloviť ministerstvo písomnou formou v termíne od 1.8. do 30.9. Na základe žiadosti im bude pridelená suma na nasledujúci rozpočtový rok.

Prax počas uplynulých rokov ukázala, že niektorí požiadali o finančný príspevok po termíne. Vznikli tým komplikácie, navyše bolo ohrozené poskytovanie sociálnej služby. Pokiaľ je totiž žiadosť podaná po zákonom stanovenom termíne, nemôže byť akceptovaná. Minister Ján Richter však napriek tomu intenzívne hľadal riešenie, ako zariadeniam pomôcť a predísť tak ich možnej likvidácii, čo sa napokon podarilo mimoriadnou cestou – z rezervy predsedu vlády SR.

Preto pripomíname, aby dotknuté subjekty nezabudli do konca tohto mesiaca požiadať o spomínaný finančný príspevok.

Mgr. Barbora Petrová

tlačový a komunikačný odbor

Ministerstvo práce,sociálnych vecí a rodiny SR

K téme

Nárok na štátnu pomoc so splácaním hypoték má menšina ľudí, brzdia ju najmä dve podmienky Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.