Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. mája 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR SR: Prijatie predstaviteľov CESI

BRATISLAVA 7. mája – Štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Branislav Ondruš, v pondelok, 7.5.2012, prijal generálneho tajomníka Európskej konfederácie nezávislých odborových zväzov (CESI) Klausa Heegera a riaditeľa Európskej konfederácie nezávislých odborových zväzov Berta Van Caelenberga.
Na rokovaní sa zúčastnila aj delegácia Slovenského odborového zväzu verejnej správy pod vedením predsedníčky SLOVES a členky Výkonného výboru EUROFEDOP Márie Mayerovej.
Štátny tajomník MPSVR SR Branislav Ondruš informoval účastníkov delegácie o opatreniach sociálno-demokratickej vlády v oblasti šetrenia verejných financií, ako aj o plánoch na efektívne využitie eurofondov. Zdôraznil nutnosť zmien v dôchodkovom systéme, neobišiel ani tému kolektívneho vyjednávania. Diskusia o dôležitosti a opodstatnenosti sa rozpútala pri téme sociálneho dialógu vo verejnej správe, ako aj pri európskom sociálnom dialógu. Generálny tajomník Európskej konfederácie nezávislých odborových zväzov Klaus Heeger podotkol, že Slovensko by sa mohlo zúčastniť na odvetvovom sociálnom dialógu a dosiahnuť aplikáciu záverov na národnú úroveň.
Na záver všetci zúčastnení vyjadrili presvedčenie, že stretnutie otvorí budúcu spoluprácu s Európskou konfederáciou nezávislých odborových zväzov v záujme posilnenia sociálneho dialógu aj na európskej úrovni.

Mgr. Barbora Petrová
tlačový odbor
Ministerstvo práce,
sociálnych vecí a rodiny SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

Nárok na štátnu pomoc so splácaním hypoték má menšina ľudí, brzdia ju najmä dve podmienky Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.