Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Sociálny čin roka pokračuje desiatym ročníkom

BRATISLAVA 25. septembra – Udeľovanie ocenení pod názvom Sociálny čin roka sa z roka na rok stretáva s čoraz priaznivejším ohlasom. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR sa po prvýkrát rozhodlo udeľovať toto ocenenie v roku 2003 a v tejto tradícii pokračuje nepretržite, s výnimkou roku 2011.
Podstatou Sociálneho činu roka je ocenenie fyzickej alebo právnickej osoby ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Každoročne je tematicky zamerané na vybrané témy a cieľové skupiny z oblasti sociálnych vecí. Po minulé roky to boli napríklad pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii, pomoc rodine pri starostlivosti o ich zdravotne ťažko postihnutého člena, podpora náhradnej starostlivosti o deti a osamostatňovania sa mladých ľudí, zlepšovanie podmienok klientov v zariadení sociálnych služieb a podobne.
Sociálny čin roka bude tentokrát zameraný na podporu rodín, rozvoj sociálnych služieb v prospech rodín s deťmi, prevenciu a odstránenie rôznych negatívnych vplyvov pôsobiacich na rodinu, predchádzanie vzniku krízových situácií v rodine, ochranu práv detí a vytváranie podmienok pre pracovné uplatnenie rodičov maloletých detí .
Cieľom ocenenia je zviditeľniť obce a mestá, ktoré priamo alebo prostredníctvom neštátnych subjektov napĺňajú potreby svojich občanov, rodín s deťmi, pretože najlepšie poznajú potreby každodenného života. Rovnako majú možnosť rozhodovať o spôsobe využitia finančných prostriedkov získaných z vlastných príjmov, alebo využiť financie poskytované samosprávam z jednotlivých operačných programov pre rodiny s deťmi.
Návrh na ocenenie musí byť podaný do 19. novembra 2013 a môže ho podať obec, fyzická osoba, občianske združenie, nezisková organizácia, nadácia, štátna organizácia, štátny orgán, vyšší územný celok, podnikateľský subjekt alebo cirkevná organizácia na e-mailovú adresu: jana.kostanjevcova@employment.gov.sk
Bližšie informácie o podmienkach súťaže sú uverejnené na webovom sídle MPSVR SR www.employment.gov.sk, kde nájdete kritériá, prihlášku a postup ako podať návrh na ocenenie.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú TA3: Témy a hostia relácie V politike

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.