Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. júna 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Ponúka pomoc pri odstraňovaní následkov povodní

BRATISLAVA 7. júna – Minister Ján Richter vyzýva primátorov, starostov a občanov v oblastiach ohrozených a postihnutých povodňami, aby v otázkach humanitárnej, sociálnej, psychologickej pomoci alebo pomoci pri odstraňovaní následkov povodní kontaktovali príslušné úrady práce, sociálnych vecí a rodiny.
Mestá a obce môžu pri odstraňovaní následkov povodní využiť približne 50 000 nezamestnaných zapojených do aktivačných prác na základe dohody s obcou.
Ministerstvo ponúka aj finančnú podporu z humanitárneho fondu, pomoc zamestnancami sociálnych služieb, psychologickú pomoc, či pomoc pri získaní odškodnenia v súlade so zákonom č 42/1994 Z.z. o civilnej ochrane.
Najzložitejšia situácia je momentálne v Komárne. ÚPSVR Komárno dal k dispozícii Mestskému aj Obvodnému úradu zoznam mužov do 50 rokov, ktorí sú bez zamestnania a mohli by pomôcť prekonať krízový stav. Mnohí z nich už v týchto chvíľach aj pomáhajú napríklad pri napĺňaní vriec s pieskom, či pri iných nemenej dôležitých pomocných protipovodňových prácach.
Neistá situácia je aj v Centre sociálnych služieb Nové Stráže – Komárno. Toto zariadenie patriace VÚC Nitra je postavené medzi hrádzami. V prípade evakuácie je Úrad práce i tu pripravený podať pomocnú ruku.
Keďže počas povodní v roku 2002 bol zatopený aj Detský domov v Štúrove, nepretržite sledujeme situáciu i v tejto oblasti. Vďaka opatreniam, ktoré už boli vykonané všetkými kompetentnými zložkami, by sa situácia nemala zopakovať. V opačnom prípade sú pripravené riešenia sledujúce čo najmenší zásah do komfortu detí z detského domova.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú TA3: Témy a hostia relácie V politike

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.