Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Podpis spolupráce s Asociáciou rodinných sudcov

BRATISLAVA 6. júla –

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter sa stretol s predsedom Asociácie rodinných sudcov Petrom Rajňákom. Na spoločnom rokovaní podpísali memorandum o spolupráci.Zmluva zaväzuje obidve strany k súčinnosti pri ochrane detí, ale aj práv seniorov, zdravotne postihnutých a ďalších zraniteľných skupín občanov.

Prioritou spolupráce bude oblasť ochrany detí. Pôjde napríklad o spoločné vzdelávanie sudcov a sociálnych pracovníkov, o vzájomné vzdelávanie či o prípravu stanovísk Asociácie rodinných sudcov k problematickým okruhom ako napr. aplikácie zákona o rodine.

Nadštandardná forma spolupráce vzniká aj v oblasti kontroly, konkrétne pri poskytovaní konzultácií Asociácie rodinných sudcov pri výkone kontroly v oblasti sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, ochrany práv seniorov, osôb so zdravotným postihnutím a ďalších zraniteľných skupín občanov. Člen asociácie bude súčasťou kontrol Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Aso­ciá­cia ro­din­ných sud­cov zdru­žu­je od roku 2012 sud­cov vy­ba­vu­jú­cich tzv. poručenskú agen­du tý­ka­jú­cu sa ro­din­né­ho prá­va. Podieľa sa na príp­ra­ve vzde­lá­va­nia ro­din­ných sud­cov, aj na in­for­mo­va­ní ve­rej­nos­ti o čin­nos­ti ro­din­ných sud­cov a sú­dov a na zvyšo­va­ní práv­ne­ho po­ve­do­mia ve­rej­nos­ti v ob­las­ti ro­din­né­ho prá­va.

K téme

Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú TA3: Témy a hostia relácie V politike

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.