Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Nominácie na Sociálny čin roka 2016

BRATISLAVA 21. júla –

Nominácie na Sociálny čin roka 2016

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky aj tento rok pokračuje v oceňovaní Sociálneho činu roka, ktorého tradícia siaha do roku 2003. Pôsobí ako motivácia pre skvalitňovanie sociálnych služieb a vykonávanie opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately.

Sociálny čin roka je ocenenie za výnimočnú humánnu pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii, napríklad za pomoc rodine pri starostlivosti o ich zdravotne ťažko postihnutého člena, za podporu náhradnej starostlivosti o deti a osamostatňovania sa mladých ľudí, za zlepšovanie podmienok klientov v zariadení sociálnych služieb, za pomoc marginalizovaným skupinám obyvateľstva a podobne.

Na ocenenie Sociálny čin roka je možné navrhnúť ktorékoľvek zariadenie, obec, mesto, neziskovú organizáciu, právnickú, či fyzickú osobu, ktorá akýmkoľvek mimoriadnym spôsobom, nad rámec svojich pracovných povinností, bola nápomocná.

Návrh na ocenenie subjektov, ktoré podľa vás vykonali takúto aktivitu v roku 2015, musí byť podaný do 5. septembra 2016. Poslať ho môže fyzická osoba, obec, občianske združenie, nezisková organizácia, nadácia, štátna organizácia, štátny orgán, vyšší územný celok, podnikateľský subjekt alebo cirkevná organizácia e-mailom na adresu lucia.batorova@employment.gov.sk alebo poštou na Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava.

Na základe zaslaných a vyhodnotených nominácií komisia spracuje návrhy na ocenenie, pričom bude prihliadať predovšetkým na kreativitu a efektivitu aktivít, kvalitu poskytovanej služby a jej vplyv na zlepšenie životnej situácie občanov.

Okrem Sociálneho činu roka odovzdá minister práce ocenenia aj zamestnancom štátnych i neštátnych akreditovaných detských domovov, zamestnancom oddelení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, ako aj úradov práce, sociálnych vecí a rodiny.
Vzor prihlášky nájdete na http://www.employment.gov.sk

Veronika Husárová
tlačový odbor
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

TA3: Témy a hostia relácie V politike MPSVR: Rezort práce sa zapája do Európskeho týždňa BOZP

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.