Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: MPSVR SR hľadá nových členov do výborov

BRATISLAVA 3. februára –

 

MPSVR SR hľadá nových členov do výborov

 

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky zverejnilo na svojom webovom sídle výzvy ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, prostredníctvom ktorých sa môžu mimovládne organizácie uchádzať o členstvo vo Výbore pre osoby so zdravotným postihnutím a vo Výbore pre deti a mládež.

Vyhlásenie výziev je súčasťou procesu personálnej obmeny výborov, ku ktorej výbory pristupujú po viac ako piatich rokoch svojej činnosti. Umožňujú novým mimovládnym organizáciám zapojiť sa do činnosti výborov a ovplyvniť tak chod tvorby verejných politík, zapojiť sa do prípravy legislatívy, prípadne signalizovať nepriaznivé dopady prijímaných opatrení v praxi. 

Výbory sú odbornými orgánmi Rady vlády Slovenskej republiky pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť – stáleho poradného orgánu vlády Slovenskej republiky pre oblasť ochrany a podpory ľudských práv a rozvoja občianskej spoločnosti. Sú platformou pozostávajúcou zo zástupcov štátnej správy, samosprávy, mimovládnych organizácií a nezávislých inštitútov. Úlohou výborov je napomáhať plneniu záväzkov Slovenskej republiky vyplývajúcich z medzinárodných ľudskoprávnych dokumentov a implementácii práv skupín vyžadujúcich si zvýšenú ochranu pred možným znevýhodnením.

 

Viac informácií:

https://www.mpsvr.sk/sk/vybor-deti-mladez/

https://www.mpsvr.sk/sk/vybor-pre-osoby-so-zdravotnym-postihnutim/

 

Veronika Husárová

tlačový a komunikačný odbor MPSVR

K téme

TA3: Témy a hostia relácie V politike MPSVR: Rezort práce sa zapája do Európskeho týždňa BOZP

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.