Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. decembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Minister Richter rozdával darčeky deťom v detskom domove

BRATISLAVA 7. decembra –

K Mikulášovi v detskom domove sa pridal aj minister Richter

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter odovzdal v piatok, 6.12., deťom v detskom domove v Žitavciach mikulášske darčeky. Obdarované však neboli iba deti. Výslužku si domov odniesol aj minister.
Takmer sto detí z Detského domova Žitavce oslávilo mikulášsky večer nielen s Mikulášom a čertom, ale aj s ministrom Jánom Richterom. Deti si pre neho pripravili pestrý program, za ktorý dostali sladkú odmenu. Darčeky dostal aj minister, a to v podobe rôznych predmetov, ktoré pre neho deti vlastnoručne vyrobili. „S týmito darčekmi bude moja kancelária isto najkrajšia zo všetkých ministerských kancelárií,“ poďakoval Richter. Zároveň vyzdvihol šikovnosť detí, a to nielen po talentovej stránke. „Som strašne rád, že vy starší s radosťou pokračujete v štúdiu na stredných školách, učilištiach či vysokých školách. Držím vám všetkým palce, aby ste si po úspešnom štúdiu našli želané zamestnanie a aby sa vám naplnili vaše predsavzatia.“
Za to, čo z detí vyrastie môžu vo veľkej miere ľudia okolo nich. Minister Richter preto poďakoval riaditeľke domova, pedagogickým a sociálnym zamestnancom, vychovávateľom a profesionálnym rodičom za ich obetavú prácu. „Uvedomujem si, že to čo robíte nie je bežné zamestnanie, je to isté poslanie, ktoré sa nedá robiť bez toho srdiečka a úcty k deťom. A za to vám patrí veľká vďaka.“ So zamestnancami si po programe pozrel priestory domova a rozprával sa s nimi o ich každodenných radostiach aj starostiach.
Návšteva z ministerstva potešila malých aj veľkých. „Som rád, že deti dostali darčeky, milo ma to prekvapilo, deťom takáto návšteva prospeje,“ povedal Zoltán, ktorý býva v domove v Leviciach. „Potešila som sa tejto návšteve, aj deti sa veľmi tešili. Je to pre nich niečo iné, boli úplne spontánne,“ dodala riaditeľka detského domova
Detský domov Žitavce je od roku 2004 domovom s rodinným charakterom výchovy, v ktorom fungujú štyri samostatné výchovné skupiny s rodinným charakterom. Ďalšia samostatná skupina býva v rodinnom dome vo Vrábľoch. V roku 2010 sa Detský domov Žitavce zlúčil s Detským domovom Tajná a Detským domovom Levice. Zamestnanci sa starajú o 115 detí.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

pu

K téme

Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú TA3: Témy a hostia relácie V politike

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.