Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. mája 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Minister prijal zástupkyňu Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov

BRATISLAVA 23. mája –

Minister Ján Richter prijal regionálnu zástupkyňu Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov pre strednú Európu Monserrat Feixas Vihé. Diskutovali o pripravovanom programe pre osoby s udelenou medzinárodnou ochranou.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR aktívne spolupracuje s Ministerstvom vnútra SR na príprave Štátneho integračného programu pre osoby s udelenou medzinárodnou ochranou. Ten rieši tri kľúčové oblasti – bývanie, vzdelávanie a zamestnanie. Rezort sa zameriava najmä na oblasť prístupu týchto osôb na trh práce a sociálnu pomoc. „V súčasnosti sme plne pripravení pomáhať maloletým bez sprievodu. Vyčlenili sme pre nich tri bývalé detské domovy s odborným personálom,“ informoval Monserrat Feixas Vihé minister Ján Richter. Zároveň pripomenul, že Slovensko je pre migrantov hlavne tranzitnou krajinou, tak ako aj ostatné štáty Vyšehradskej štvorky.

Regionálna zástupkyňa Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov pre strednú Európu vysoko ocenila prístup ministerstva pri poskytovaní pomoci maloletým bez sprievodu. Úrad zaznamenáva po celom svete nárast detí, ktoré utekajú samé. Slovensko by rada videla ako modelový príklad integrácie. „Vaša krajina je v dobrej ekonomickej kondícii, darí sa aj trhu práce. Navyše, je veľmi dobré, že Slovensko považuje v rámci svojej integračnej politiky za kľúčovú spoluprácu so samosprávami, mestami a obcami,“ povedala Monserrat Feixas Vihé.

K téme

Nárok na štátnu pomoc so splácaním hypoték má menšina ľudí, brzdia ju najmä dve podmienky Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.