Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Jozef Burian partnerov presvedčil, s novelou súhlasia

BRATISLAVA 1. augusta (SITA) –

Žiaci na základných školách budú mať rovnaké povinnosti ako doteraz. Novela zákona o prídavku na dieťa z dielne ministerstva práce prináša však také opatrenie, vďaka ktorému by mali nielen školáci, ale aj rodičia dôslednejšie dbať na plnenie týchto povinností.
Svoj zámer ministerstvo úspešne obhajovalo aj na rozporových konaniach s viacerými subjektmi, prizvalo dokonca aj obe školské odborové organizácie. Po odborných diskusiách žiadny subjekt neodišiel od stola s tým, že by zámer rezortu zlepšiť kvalitu výchovno-vzdelávací proces neschvaľoval.
Medializovaná informácia, že štátny tajomník Jozef Burian „už nie je na školákov taký prísny“ je nepresná a zavádzajúca. Mrzí nás takáto dezinterpretácia faktov. Rezort práce od zámeru neustúpil a predmetné ustanovenia ani nezjemňoval. Došlo iba k štylistickej úprave, ktorá nijakým spôsobom nepozmenila zámer predkladateľa novely a iba spresnila formuláciu tak, aby bol dodržaný úmysel rezortu a nemohla byť absurdne dezinterpretovaná, k čomu v posledných dňoch v niektorých médiách došlo.
Cieľom predkladateľa je skutočne postihovať rodičov neprispôsobivých detí, ktoré znemožňujú prácu učiteľom, či obmedzujú svojich spolužiakov, alebo ich dokonca priamo ohrozujú. Riziko straty, respektíve obmedzenia rodinných prídavkov má motivovať aj tých rodičov, ktorí sa zabudli zaujímať o správanie svojho potomka na škole voči učiteľom a spolužiakom. Ministerstvo navrhovalo, aby prídavok bol na tri mesiace presmerovaný na osobitného príjemcu (obec), ak žiak dostane „opatrenie vo výchove“ (napríklad – napomenutie, pokarhanie, znížená známka zo správania) za závažné porušenie školského poriadku alebo jeho opakované porušenie. O peniaze na ďalšie tri mesiace príde rodič až vtedy, keď sa porušenie zopakuje počas tzv. skúšobnej doby. Takýto postup by sa určite nevzťahoval na jednu, dve poznámky v žiackej knižke.
Ministerstvo úprimne mrzí, že rešpekt učiteľskému stavu je nutné pri niektorých občanoch, či deťoch opätovne budovať aj takýmito nie populárnymi opatreniami. Najväčšou prioritou ministerstva je však to, aby rodičia dbali o výchovu svojich detí a tie získali zodpovedajúce vzdelanie, aby sa mohli plnohodnotne zapojiť do pracovného procesu a vychovali ďalšiu generáciu vzdelaných, pracovitých a slušných ľudí.

Mgr. Michal Jurči
tlačový odbor
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú TA3: Témy a hostia relácie V politike

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.