Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Závodisko v Bratislave čakajú nové výzvy

Závodisko v Bratislave čakajú nové výzvy

 

Atraktívnejšie podujatia, zlepšenie hospodárenia, nový manažment. To sú očakávania Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR od nového vedenia dostihového Závodiska v Bratislave.

„Dostihový šport sa v posledných rokoch stále viac globalizuje a tento trend je akceptovaný aj Závodiskom v Bratislave, ako spoločensky významnou testačnou centrálou nášho rezortu,“ uviedla ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. „Som hrdá na to, že tento jedinečný areál patrí do pôsobnosti nášho rezortu a našim cieľom je ho zveľaďovať.“ Ministerka zároveň vylúčila akékoľvek aktivity, ktoré by viedli k odpredaju areálu či samotného štátneho podniku.

„Náš podnik v súčasnosti realizuje audit zameraný na inventarizáciu hnuteľného a nehnuteľného majetku ako aj audit procesov riadenia a obstarávania,“ uviedol Ľuboš Chmelár, ktorý je poverený výkonom funkcie riaditeľa. „Azda najväčším problémom je nedostavaná tribúna, do ktorej bolo doteraz investovaných takmer 1 milión eur a šesť rokov stojí nezakonzervovaná.“ Štátny podnik Závodisko spolu s ministerstvom budú hľadať zdroje na dofinancovanie výstavby. Potreba finančných zdrojov sa odhaduje približne na úrovni 2,5 milióna eur.

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka koncom minulého roka poverila riadením podniku Ľuboša Chmelára, ktorý je rešpektovaným manažérom s 25-ročnými medzinárodnými skúsenosťami v priemysle, obchode, finančníctve a agropriemysle. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zároveň koncom januára vyhlásilo na funkciu riaditeľa štátneho podniku riadne výberové konanie. Uzávierka prihlášok je 25. februára. Ministerstvo od nového manažmentu Závodiska, š.p. očakáva zlepšenie hospodárenia podniku ako aj na realizáciu dlhodobo odkladaných nevyhnutných opráv. Veľkou výzvou je hľadanie nových príjmov, zvýšenie návštevnosti, lepšie využitie areálu a organizovanie nových atraktívnych podujatí.

 „Závodisko si za vyše štyri desaťročia činnosti aj vďaka podpore agrorezortu vydobylo rešpektovanú pozíciu, ale zároveň sa chceme posunúť ďalej,“ uviedla ministerka Gabriela Matečná. „V súčasnosti je Závodisko garantom turfového diania na Slovensku, ale tiež dôležitým spoločenským centrom hlavného mesta. Dostihy sa stali jedným z najobľúbenejších športových podujatí v Bratislave. Nezanedbateľnú úlohu zohráva aj pri propagácii agrorezortu a Slovenska v zahraničí.“

Tohtoročná dostihová sezóna začne 9. apríla.

Ing. Michal Feik
Odbor komunikácie a marketingu

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.