Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Začal sa ďalší ročník Detskej lesníckej univerzity

BRATISLAVA 25. októbra –

Začal sa ďalší ročník Detskej lesníckej univerzity

Národné lesnícke centrum spustilo ďalší ročník projektu Detská lesnícka univerzita. Deti zo základných škôl sa budú učiť ako sa starať o les, ako ho rozumne využívať a chrániť.

V tomto školskom roku sa študentmi stalo spolu 44 žiakov zo základných škôl zo Zvolena, Banskej Bystrice i Brezna. Na úvod dostali študijný materiál – pracovné listy, index študenta, i zelené tričká s logom projektu.

Na prvej prednáške „padalo“ množstvo otázok a odpovedí a deti sa v rámci nej dozvedeli aj o Sibyle – rastovom simulátore, ktorý pomáha lesníkom predvídať, čo sa stane s lesom v budúcnosti. Počas nasledujúcich ôsmich prednášok sa mladí študenti ďalej oboznámia s pojmami ako výchova porastov, zmladenie, lesný harvester, chov a lov zveri, odborný zásah, obnoviteľný zdroj energie, biomasa, program starostlivosti o les či využívaní a ochrane lesa.

Študenti tiež navštívia netradičné miesta pre vyučovanie ako je napríklad virtuálna jaskyňa, lesný sklad, živá učebňa – les, zasadacia miestnosť na mestskom úrade, arborétum, či výskumný ústav. Atraktívnosť programu prednášok spestria aktivity zážitkového vyučovania v podobe lesnej pedagogiky. Záver 7. ročníka tohto projektu bude pre všetkých študentov slávnostným, pretože z rúk dekana Lesníckej fakulty počas promócie príjmu diplom absolventa Detskej lesníckej univerzity.

Detská lesnícka univerzita je projekt Národného lesnícke centra – Ústavu lesníckeho poradenstva a vzdelávania Zvolen a partnerov projektu – Vojenské lesy a majetky SR – š. p. , LESY SR, š. p. a Lesnícka fakulta Technickej univerzity vo Zvolene za podpory Mesta Zvolen. Cieľom projektu je komplexné priblíženie problematiky lesníctva a lesného hospodárstva a podpora environmentálneho vzdelávania a povedomia u žiakov základných škôl.

Michal Feik
Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.