Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Vyškolenie lesných sprievodcov

BRATISLAVA 7. októbra –

Národné lesnícke centrum vyškolí lesných sprievodcov pre zážitkové sprevádzanie deti, dospelých i osôb so zdravotným postihnutím
· Spolupráca slovenských a ukrajinských lesníkov na zážitkovom spoznávaní lesa
· Podpora ekoturizmu, rekreačných funkcií lesa i návštev lesa detí i osôb so zdravotným postihnutím

Ukrajinskí a slovenskí lesníci z východného Slovenska absolvujú začiatkom októbra špeciálny program „Lesný sprievodca“ v rámci projektu „Lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér“. Zameraný je na lesnú pedagogiku zážitkovou formou, zásady prvej pomoci v lese, environmentálnu etiku, ale aj na predstavenie lesa deťom a mládeži so zdravotným postihnutím.
„Program bude prebiehať v dvoch turnusoch a lesníci budú v rámci neho spolupracovať aj s viac ako 50 deťmi zo základných škôl v Spišskej Teplici a Nižnom Klátove. Zážitkové sprevádzanie absolvujú na Náučnom chodníku Pramenisko v Tatranskej Lomnici a Náučnom chodníku Jasov,“ vysvetlila Veronika Jaloviarová z Národného lesníckeho centra, ktoré pripravilo školenie. Celkovo sa ho zúčastní 40 lesníkov, po 20 z každej krajiny.

Projekt sa zameriava na vybudovanie cezhraničného partnerstva zameraného na podporu rozvoja ekoturizmu a lesnej pedagogiky a propagáciu prírodného a kultúrneho dedičstva v prihraničných regiónoch. Zameriava sa na zlepšenie kapacity multifunkčného lesníctva prostredníctvom poskytovania verejnoprospešných služieb pre návštevníkov lesa, turistov, deti a mládež vrátane osôb so zdravotným postihnutím.

Koordinátorom projektu je Národné lesnícke centrum. Partnermi projektu sú Mestské lesy Košice a.s., PRO POPULO Poprad, s.r.o., Spojená škola – SOŠ lesnícka v Prešove, Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR, FORZA – Ahenstvo spryiannia stalomu rozvytku Karpatskoho rehionu, Natsionalnyi pryrodnyi park “Zacharovanyi krai”, Zakarpatske oblasne upravlinnia lisovoho ta myslyvskoho hospodarstva, Skogbrukets Kursinstitutt.

Vzdelávací program Lesný sprievodca, akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, pripravilo Národné lesnícke centrum v rámci projektu „Lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér“, ktorý je podporený z grantov Nórskeho finančného mechanizmu – správcom programu Cezhraničnej spolupráce je Úrad vlády SR.

Viac informácií o projekte na www.forsoc.org alebo na https://www.facebook.com/forsoc.eu

Michal Feik
Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.