Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Výberové konanie na riaditeľa Agrokomplexu vyhral Mário Dinga

BRATISLAVA 20. júla –

Novým riaditeľom štátneho podniku Agrokomplex-Výstavníctvo Nitra, bude Mário Dinga, ktorý zvíťazil vo výberovom konaní, ktoré sa konalo 19. júla 2016.

„Pán Dinga preukázal nielen kvalitné znalosti z oblasti práva, riadenia a manažérske skúsenosti, ale predstavil aj víziu a stratégiu rozvoja, ktorá posúva Agrokomplex smerom k modernému výstavníctvu 21. storočia. Verím, že pre Agrokomplex bude prínosom a posunie ho na úroveň európskych výstavísk,“ povedal Jaroslav Regec, vedúci služobného úradu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

JUDr. Mário Dinga pochádza z Nitry. Pôsobil v oblasti práva i v stavebníctve a má manažérske skúsenosti zo súkromného sektora. V rokoch 2001 až 2005 bol poslancom Nitrianskeho samosprávneho kraja a predsedom komisie Sociálnej pomoci a členom Finančnej komisie NSK.

Ministerstvo vyhlásilo výberové konanie 6. júna 2016. Do výberového konania sa prihlásili štyria kandidáti – JUDr. Mário Dinga, Ing. Ivan Janičík, Ing. Boris Jordanov a Ing. Eduard Krcho. Kandidát na post riaditeľa mal mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa so zameraním na ekonomiku, poľnohospodárstvo, techniku alebo právo. K ďalším požiadavkám patrí minimálne 5-ročná riadiaca prax. Ministerstvo tiež požadovalo poznatky a skúsenosti v oblasti propagácie a marketingu, manažérske, riadiace a organizačné schopnosti, znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov súvisiacich s predmetom činnosti podniku a základné znalosti legislatívy EÚ v danej oblasti. Podmienkou účasti na výberovom konaní bolo zaslanie návrhu stratégie rozvoja štátneho podniku Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra v rámcoch aktuálneho programového vyhlásenia vlády SR, formou písomného dokumentu.

Vladimír Machalík
hovorca rezortu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.