Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: V Číne sa konalo fórum pre poľnohospodársko-obchodnú spoluprácu

BRATISLAVA 9. novembra –

V Číne sa konalo fórum pre poľnohospodársko–obchodnú a hospodársku spoluprácu

V čínskom Kunmingu sa konalo zasadnutie 11. Fóra pre poľnohospodársko–obchodnú a hospodársku spoluprácu medzi Čínou a 16 krajinami strednej a východnej Európy, ktorého nosnou témou boli inovácia, zelený rozvoj a nové príležitosti pre poľnohospodársko-obchodnú a investičnú spoluprácu.

Delegáciu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR viedol štátny tajomník rezortu Gabriel Csicsai, ktorý vo svojom vystúpení zdôraznil rozhodujúcu úlohu vedy, výskumu a inovácií pri riešení globálnych výziev akými sú napríklad rast populácie, klimatické zmeny a neustále sa obmedzujúce prírodné zdroje. Riešenie týchto problémov nie je v silách jednej krajiny a mnohostranná spolupráca v rámci zoskupenia SVE 16+ Čína predstavuje významný potenciál v tejto oblasti.

„Slovenská republika disponuje kvalifikovanými a skúsenými odborníkmi a je pripravená sa aktívne zapojiť do spoločných projektov, ktoré budú predstavovať významný impulz aj pre rýchlejší rozvoj vzájomných bilaterálnych vzťahov medzi Čínou a SR,“ uviedol Gabriel Csicsai.

Súčasťou programu bolo aj 3. zasadnutie Poradného výboru Združenia pre podporu poľnohospodárskej spolupráce medzi Čínou a krajinami SVE, ktorého cieľom je konkrétna podpora pri vyhľadávaní vhodných investičných projektov, obchodných partnerov, výrobcov a obchodníkov zo všetkých oblastí poľnohospodárskeho a potravinárskeho sektora.

Michal Feik
Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.