Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. mája 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV SR: Stanovisko ministra pôdohospodárstva SR

BRATISLAVAV 7. mája (SITA) –

Stanovisko ministra pôdohospodárstva SR Ľubomíra Jahnátka, k zníženiu DPH na potraviny (ako OTS):

„Myslím si, že každý občan SR by privítal lacnejšie potraviny. Mechanizmus, ako to dosiahnuť nie je však jednoznačný. Otázka zníženia DPH neznamená automaticky aj zníženie cien potravín, lebo v tom celom kolotoči postupu, ako sa tvorí cena, sa môže znížená DPH v konečnom dôsledku eliminovať.
Moje vyjadrenie k zníženej DPH bolo skôr o budúcnosti. Uvedomujem si veľmi dobre, že v roku 2013 bude potrebné v prvom rade konsolidovať verejné financie a v tomto nie sme žiadnom rozpore s premiérom vlády. Ešte raz opakujem, tú zníženú DPH, ale po určitých štrukturálnych obmedzeniach som videl skôr v budúcom období.
Stále si myslím, že luxusné potraviny by mohli byť už od roku 2013 zdanené vyššou DPH, ako je 20%.“

Mgr. Zuzana Gulová
tlačová tajomníčka
Odbor komunikácie s médiami

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;mo

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.