Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. mája 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV SR: MPRV sa dištancuje od informácií o nenávratných príspevkoch

BRATISLAVA 28. mája (SITA) –

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) ako Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program (ROP) sa dištancuje od akýchkoľvek informácií, ktoré v súvislosti s poskytovaním pomoci z fondov Európskej únie šíria medzi žiadateľmi o nenávratný finančný príspevok (NFP) tretie osoby najmä v súvislosti s uvoľnením platieb pre prijímateľov v rámci prioritnej osi 1 Infraštruktúra vzdelávania, a ktoré by svojou povahou mohli napĺňať skutkovú podstatu trestného činu podvodu, korupcie, alebo akejkoľvek inej činnosti spôsobilej poškodzovať finančné záujmy Európskej únie.
Ministerstvo zároveň vyzýva prijímateľov, ktorí sa stretli s takýmito prípadmi, aby v tejto veci podali podnet na orgány činné v trestnom konaní.
Platby v rámci Prioritnej osi 1 boli uvoľnené po schválení druhej revízie ROP Európskou komisiou dňa 23. 5. 2012, čím sa deficit prostriedkov znížil zo 171 mil. Eur na 117 mil. Eur. MPRV SR vykonáva ďalšie kroky k zmierneniu napätej situácie v rámci Prioritnej osi 1 a úplnému odstráneniu deficitu finančných prostriedkov, ktorý vznikol nadmerným zmluvným viazaním projektov v rokoch 2009 – 2010, tak aby do konca roka 2012 bol tento deficit úplne odstránený.

Magda Tóth Želeňáková
hovorkyňa MPRV SR
riaditeľka Odboru komunikácie

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.