Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. mája 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV SR: Jahnátek rokoval so zväzmi chovateľov hovädzieho dobytka

BRATISLAVA 25. mája (SITA) –

Stretnutie zástupcov chovateľských zväzov hovädzieho dobytka a štátneho podniku Plemenárskych služieb SR s ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek pokračoval v stretnutiach so zástupcami jednotlivých profesijných zväzov, združení a organizácií spolupracujúcich s ministerstvom.
Na pôde ministerstva privítal minister predstaviteľov chovateľských asociácií a zväzov:
Vladimíra Chovana, predsedu predstavenstva Slovenskej holsteinskej asociácie /SHA/, Ivana Hrica, výkonného riaditeľa SHA, Istvána Pomichila, predsedu predstavenstva Zväzu chovateľov mäsového dobytka na Slovensku /ZCHMD/, Igora Istvancina, podpredsedu ZCHMD, Štefana Kohuta, predsedu predstavenstva Zväzu chovateľov slovenského strakatého dobytka /ZCHSSD/, Jána Pacigu, predsedu predstavenstva Zväzu chovateľov pinzgauského dobytka /ZCHPD/, Máriu Rusekovú, výkonnú riaditeľku ZCHPD a Štefana Rybu zo štátneho podniku Plemenárske služby SR /PS SR š.p./. Stretnutia sa zúčastnila aj Andrea Hrdá, riaditeľku odboru živočíšnej výroby MPRV SR.
Vo vzájomných rozhovoroch odzneli nasledujúce témy a informácie: vývoj a aktuálny stav hovädzieho dobytku na Slovensku, možnosti podpory chovu hovädzieho dobytka, či návrh na spoluprácu pri spracovaní komplexnej koncepcie rozvoja živočíšnej výroby s dôrazom na chov hovädzieho dobytka vo väzbe na pripravované nové programovacie obdobie do roku 2020, resp. 2030. Zároveň sa však aj zhodnotilo zastúpenie výrobkov od slovenských výrobcov v obchodných reťazcoch aj v porovnaní s okolitými krajinami. O štruktúre, systéme plemenárskej a šľachtiteľskej práce na Slovensku, vzájomnom prepojení chovateľských zväzov a plemenárskej organizácie za účelom podpory konkurencieschopnosti slovenských chovateľov a o medzinárodnom postavení Slovenska v tejto oblasti informoval zástupca PS SR š.p.

J. Šivák
Odbor komunikácie, MPRV SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.