Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. septembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV SR: Jahnátek nariadil kontroly alkoholu v našich obchodoch

Ihneď po vypuknutí situácie v susednej Českej republike ohľadom predaja liehovín s vysokým obsahom metanolu, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Ľubomír Jahnátek nariadil Štátnej veterinárnej a potravinovej správe SR, aby okamžite vykonala kontroly na alkohol v našich obchodoch. Od minulého týždňa bolo v rámci SR vykonaných 357 úradných kontrol, veterinári odobrali 19 vzoriek liehovín. Úradné kontroly vykonávajú inšpektori neustále v maloobchodnej sieti, na benzínových pumpách. A taktiež aj v malých predajniach a predajniach s večerným a nočným predajom.
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek ihneď kontaktoval svojho rezortného kolegu z Českej republiky ministra Petra Bendla. Požiadal ho, aby sa v ČR viac zamerali na kontrolu domácich páleníc ako aj nelegálnych páleníc, aby sa k nám nedostával nekvalitný alkohol. Český minister prisľúbil súčinnosť pri riešení tohto vážneho problému. Slovensko zatiaľ však dovoz alkoholu z Českej republiky nezakáže, momentálne na to nie je dôvod, keďže odobrané vzorky boli negatívne a teda alkohol na pultoch predajní je v poriadku. Neprestávame však v kontrolách, tie pokračujú aj naďalej a veterinári budú odoberať vzorky, aby sme predišli situácii, ktorá nastala v susednom Česku.
To, čo sa stalo na Slovensku nemá spojitosť s kupovaním kvalitného alkoholu v našich obchodoch. Ľudia, ktorí sa otrávili v Kapušanoch pri Prešove počas rodinnej oslavy požívali alkohol, ktorí si mali kúpiť na Morave z domácej pálenice. Údajne išlo o domácu slivovicu v objeme 10 litrov. Alkohol bol balený v priehľadných plastových fľašiach. Kriminálna polícia všetok alkohol zabavila a momentálne je na expertíze v Prešove.
Minister Ľubomír Jahnátek opakovane vyzýva ľudí, aby nekupovali neoznačený alkohol, alkohol nejasného pôvodu, alebo alkohol s porušenými kolkovými známkami.

Zuzana Gulová
tlačová tajomníčka
Odbor komunikácie s médiami MPRV SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mo

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.