Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. apríla 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV SR: Agrorezort rokoval s I. Gašparovičom a Ľ. Jahnátkom

BRATISLAVA 23. apríla(SITA) –

Predstavitelia agrorezortu rokovali s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom a ministrom Ľubomírom Jahnátkom

Slovensko potrebuje novú koncepciu rozvoja poľnohospodárstva a väčší tlak na prebudenie živočíšnej aj rastlinnej výroby. Potrebujeme zvýšiť sebestačnosť v dorábaní ohrozených komodít, akými sú zemiaky, bravčové mäso, vajcia a hydina. Zhodli sa na tom prezident, minister a predstavitelia agrorezortu.
„Musíme urobiť koncepciu slovenského poľnohospodárstva na najbližšie roky. Aj tu by som chcel dostať zástupcov agrárnych komôr do prípravných tímov,“ povedal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek.
Konštatoval tiež veľmi nelichotivý stav, ktorý spôsobilo predchádzajúce vedenie. Pre rezort vyjednalo horšie podmienky v rokoch 2010-2011, než tie, aké platia do roku 2013.
„Ten stav je alarmujúci. Ale keď vytvoríme životaschopný systém novej podpory poľnohospodárstva, vieme vyriešiť aj otázku spolufinancovania štátu a využitia prostriedkov Európskej komisie,“ dodal Ľ. Jahnátek.
“Poľnohospodári potrebujú veľa zmien v legislatíve, potrebujú mať aj väčšiu pomoc od vlády, najmä v oblasti dotačnej politiky EÚ. Naša diplomacie aj v tomto smere bude musieť smerovať do Bruselu,“ zdôraznil prezident SR Ivan Gašparovič.
Zámerom nového vedenia rezortu pôdohospodárstva je aj znižovanie vysokej nezamestnanosti v jednotlivých regiónoch Slovenska formou rozvoja poľnohospodárskej výroby. Minister chce zvýšiť aj podiel slovenských potravín na domácom trhu. Podľa neho náš systém kontroly kvality potravín nie je dostatočný a treba ho zmeniť, aby sa neopakovali prípady ako napríklad dovoz 20 ton kontaminovaných sušených vajec z Poľska.

Zuzana Gulová
Tlačová tajomníčka MPRV SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.