Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. augusta 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Spustilo projekt podpory prvovýrobcov mlieka

BRATISLAVA 3. augusta –

Ministerstvo pôdohospodárstva už spustilo projekt podpory prvovýrobcov mlieka

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) spustilo opatrenie na zabezpečenie chovu dojníc a prvovýroby mlieka na Slovensku. Jeho cieľom je stabilizácia mliečneho sektora na Slovensku a podpora zamestnanosti v regiónoch.
Štátny podnik, Plemenárske služby SR (PS SR, š.p.) rozdistribuoval celkovo 2 692 zmlúv, ktoré už boli zaslané všetkým chovateľom na Slovensku. Aktuálne prebieha uzatváranie zmlúv a vypĺňanie dotazníkov s oprávnenými chovateľmi. Dotazník je zameraný na komplexné zhrnutie kľúčových informácií o jednotlivých chovoch. Priamo sa sústreďuje na najdôležitejšie informácie, vrátane zastúpenia hospodárskych zvierat a ich kategórií na chove, zootechnickej činnosti, produkcii mlieka, reprodukčných ukazovateľov, ekonomických ukazovateľov, informácií o pôde a o zamestnancoch. Poskytnuté informácie, ktoré ministerstvo aktuálne nemá k dispozícii, pomôžu odhaliť silné aj slabé stránky chovateľov na Slovensku a poukázať tak na oblasti, ktoré bude nutné pre zlepšene konkurencieschopnosti systémov v chovoch dojníc zmeniť.

Zmluvu so štátnym podnikom Plemenárske služby SR (PS SR, š.p.) ministerka Gabriela Matečná podpísala 15. 7. 2016, čím sa zabezpečil v spolupráci s prvovýrobcami zber dát chovov z celej krajiny na základe produkčných, reprodukčných a ekonomických ukazovateľov. „Umožní nám stanovovať nevyhnutné kroky pre dlhodobo udržateľný a konkurencieschopný sektor prvovýrobcov mlieka na Slovensku. Tento systém si vyžiada približne 33 miliónov eur. Jeho cieľom je efektívny chov a výroba mlieka na základe produkčných, reprodukčných a ekonomických kritérií v krajine,“ uviedla Gabriela Matečná. Predmetom zmluvy s Plemenárskymi službami SR je okrem podpory zastabilizovania stavov kráv s trhovou produkciou mlieka na území SR aj podpora zamestnanosti v živočíšnej výrobe, osobitne v kategórii chovu dojníc. Od prvovýrobcu si totiž vyžaduje záväzok minimálne 12-mesačnej viazanosti počtu stavov dojníc.

Začiatok zberu dát a teda aj vyplácania prostriedkov je plánovaný na prvé týždne mesiaca august. PS SR, š.p. si dal za cieľ, aby väčšina chovateľov získala prostriedky ešte pred výstavou Agrokomplex 2016. V prípade aktívnej spolupráce chovateľov by malo dôjsť k vyplateniu takmer celej sumy už do konca augusta.

Michal Feik
Odbor komunikácie a marketingu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.