Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Preventívne kontrolujú vzorky kvôli vtáčej chrípke v Maďarsku

BRATISLAVA 9. novembra –

Ministerstvo pôdohospodárstva a Štátna veterinárna a potravinová správa preventívne kontrolujú vzorky kvôli vtáčej chrípke v Maďarsku

Na juhu Maďarska v Békešskej župe objavili minulý týždeň nákazu vtáčou chrípkou. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) v spolupráci so Štátnou veterinárnou a potravinovou správou preventívne odoberajú vzorky a realizuje kontroly aj na Slovensku. Nákaza u nás preukázaná nebola.

Maďarský Národný úrad pre bezpečnosť potravín (Nébih) informoval, že na farme v Békešskej župe museli utratiť 9 tisíc moriek, pretože jeho laboratóriá potvrdili výskyt patogénneho vírusu vtáčej chrípky H5N8. Maďarský rezort poľnohospodárstva úrad bezodkladne prijal všetky nutné opatrenia, aby sa nákaza nešírila ďalej. Tamojšie ministerstvo zdôraznilo, že v súvislosti s uvedeným vírusom sa ešte nikdy neobjavilo ochorenie človeka. Vďaka európskemu rýchlemu výstražnému systému pre potraviny a krmivá bol zakázaný dovoz živej hydiny a hydinárskych výrobkov z Maďarska.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka vyzýva chovateľov, aby dodržiavali biologickú ochranu chovov, aby sa tak zabránilo kontaktu s divo žijúcimi vtákmi, ktoré v súčasnosti migrujú Európou. O situácii budeme priebežne informovať chovateľov.

Michal FEIK
Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.