Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: PPA zrušila výzvu na investície do služieb pre vidiek

BRATISLAVA 11. októbra –

Pôdohospodárska platobná agentúra zrušila výzvu na podporu investícií do vytvárania, zlepšovania alebo rozširovania miestnych základných služieb pre vidiecke obyvateľstvo vrátane voľného času a kultúry a súvisiacej infraštruktúry.

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) ako poskytovateľ pre Program rozvoja vidieka (PRV) Slovenskej republiky 2014-2020 dňa 10. 10. 2016 zrušila Výzvu na predkladanie Žiadostí o nenávratný finančný príspevok z Programu rozvoja vidieka 2014 – 2020, číslo výzvy 12/PRV/2015, ktorá bola vyhlásená dňa 27. 10. 2015 (opatrenie 7 — Základné služby a obnova dedín vo vidieckych oblastiach, podopatrenie 7.4 — Podpora na investície do vytvárania, zlepšovania alebo rozširovania miestnych základných služieb pre vidiecke obyvateľstvo vrátane voľného času a kultúry a súvisiacej infraštruktúry).

Dôvodom zrušenia výzvy je podstatná zmena podmienok poskytnutia príspevku vo forme úpravy minimálnej a maximálnej výšky oprávnených výdavkov na jeden projekt. Pôvodne vyhlásená výzva tiež nenapĺňala ukazovatele výstupov Programu rozvoja vidieka SR 2014 – 2020. V zmysle ustanovení platného Systému riadenia PRV SR 2014 2020 je takáto zmena klasifikovaná ako podstatná zmena podmienok poskytnutia príspevku, v prípade ktorej je poskytovateľ povinný výzvu zrušiť.
Pôdohospodárska platobná agentúra plánuje opätovné vyhlásenie výzvy na budúci rok. Platobná agentúra chce predísť tomu, aby zrušenie výzvy viedlo k ďalšiemu zvyšovaniu nákladov na strane žiadateľov v rámci prípravy projektov k novým výzvam. Novú výzvu chce vyhlásiť tak, aby žiadatelia nemuseli opätovne realizovať napr. verejné obstarávania, prípadne vyhotovovať nákladné dokumentácie, ktoré už mali pripravené a predložili ich v rámci pôvodných žiadostí.

Pôdohospodárska platobná agentúra tento rok pripravila viacero systémových opatrení na zvýšenie transparentnosti vyhodnocovania žiadosti o nenávratný finančný prostriedok ako napríklad zavedenie objektívnych kritérií, či zverejňovanie hodnotení.

Michal Feik
Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.