Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Operačný program Bratislavský kraj 2007 – 2013 odblokovaný

BRATISLAVA 23. novembra –

Ministerstvu pôdohospodárstva sa podarilo obnoviť platby pre Operačný program Bratislavský kraj

Tlačová správa

· Operačný program Bratislavský kraj 2007 – 2013 odblokovaný
· MPRV SR presvedčilo Európsku komisiu o oprávnenosti viac ako polovice prostriedkov
· Neuznaných 666 000 eur bude MPRV SR od prijímateľov vymáhať

Európska komisia (EK) uvoľnila platby pre Operačný program Bratislavský kraj 2007-2013 (OPBK). Ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) sa okrem odblokovania podarilo znížiť objem financií, ku ktorých preplateniu mala EK výhrady, o polovicu.

Európska komisia po rokovaniach s MPRV SR informovala, že Slovensko splnilo všetky podmienky na odblokovanie pozastaveného operačného programu Bratislavský kraj. EK mala výhrady k preplateniu financií na realizované projekty (tzv. chybovosť) vo výške 1 348 890 eur. Po rokovaniach sa MPRV SR podarilo o polovicu znížiť neuznané projektové výdavky. Tie tvoria 666 000 eur, z čoho zdroje EÚ predstavujú 555 000 eur. MPRV SR bude tieto prostriedky vymáhať priamo od príjemcov.

MPRV SR ako riadiaci orgán programu na odblokovaní platieb spolupracovalo s centrálnym koordinačným orgánom Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Zablokovanie financií zo strany EK nemalo vplyv na samotné financovanie projektov prijímateľov. Pozastavenie priebežných platieb (zablokovanie) OPBK v dôsledku vysokej miery chybovosti projektov oznámila EK Slovensku v marci 2016.

Cieľom Operačného programu Bratislavský kraj 2007-2013 bolo posilnenie konkurenčnej schopnosti regiónu rozvojom vedomostnej ekonomiky a budovaním regiónu atraktívneho pre život. Obsahoval dva globálne ciele a to infraštruktúra a vedomostná ekonomika. Jeho súčasťou boli prioritné osi regenerácia sídiel, regionálna a mestská hromadná doprava, inovácie a technologické transfery a informatizácia spoločnosti. Celkovo bolo pre tento operačný program vyčerpaných 99,29 % z 95,21 mil. eur.

Michal Feik
Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.