Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Návštevnosť múzea vo Svätom Antone rastie

BRATISLAVA 6. septembra –

Cez víkend sa v areáli múzea vo Svätom Antone konali celoslovenské poľovnícke slávnosti Sv. Huberta, ktoré navštívilo približne 9 tisíc návštevníkov. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka schválilo finančné prostriedky na rekonštrukciu mostíkov a akvaduktov v parku.

Celoslovenské poľovnícke slávnosti Sv. Huberta sa v areáli Múzea vo Svätom Antone konali už 26-ty krát. Slnečné počasie prilákalo do Svätého Antona približne 9 tisíc návštevníkov, ktorí si počas dvoch víkendových dní mohli pozrieť bohatý program. Tento ročník navštívilo približne o tisíc návštevníkov viac ako ostatný rok. „Chcem oceniť toto nádherné miesto, Múzeum vo Svätom Antone s kaštieľom z 18. storočia,“ uviedla vo svojom príhovore ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná. „Keďže našu históriu si musíme chrániť, ministerstvo pôdohospodárstva schválilo špeciálny príspevok vo výške 50 tisíc eur na rekonštrukciu mostíkov a akvaduktov v parku.“

V sobotu na nádvorí sa odovzdávali rezortné vyznamenania zaslúžilým pracovníkom lesného hospodárstva na úseku poľovníctva, zaujímavý bol program Vtáky a hudba pripravený Klubom trubačov SR a Slovenským klubom sokoliarov pri SPK, dámy si pozreli módnu prehliadku poľovníckych trofejí, do života boli uvedené publikácie „Vitajte v kaštieli vo Svätom Antone“ a Zborník Múzea vo Svätom Antone č. XXII/2016. Prvý deň slávností sa niesol v súťaživejšom duchu – spoznali sme majiteľa Naj brady, Poľovníckeho klobúka, Poľovníckeho noža i Poľovníckeho šperku. V sýpke pri kaštieli boli vystavené Unikátne trofeje Spiša, tiež Sieň úcty a slávy poľovníctva na Slovensku. Sobotný program zakončili Majstrovstvá Slovenska vo vábení jeleňov a ostatnej zveri. Nedeľný program slávností vyvrcholil svätohubertovskou omšou so sprievodom s uloveným jeleňom a obetnými darmi, ktorá je veľkou velebou prírody.

Múzeum vo Svätom Antone ročne navštívi približne 45 tisíc návštevníkov, pričom v ostatných rokoch má návštevnosť stúpajúcu tendenciu. Múzeum je príspevková organizácia priamo riadená Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Múzeum cieľavedome a systematicky zhromažďuje zbierkové predmety, odborne spracováva umelecko-historický a poľovnícky zbierkový fond múzea, zbierkové predmety sprístupňuje verejnosti formou stálych expozícií, dlhodobých, krátkodobých a putovných výstav.

Michal FEIK
Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.