Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júna 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Ministerka uviedla do funkcie nového riaditeľa SPF

BRATISLAVA 16. júna –

Ministerka pôdohospodárstva uviedla do funkcie nového riaditeľa Slovenského pozemkového fondu

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná dnes uviedla do funkcie nového generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF) Dušana Hačka a námestníka generálneho riaditeľa Borisa Brunnera.

„Slovenský pozemkový fond vnímam ako mimoriadne dôležitú inštitúciu, obzvlášť preto, lebo je dnes strážcom toho najcennejšieho, čo slovenský národ má, a to je pôda,“ uviedol Dušan Hačko. „Úlohou fondu je s touto pôdou hospodáriť čo najefektívnejšie a v súlade s právnymi predpismi tak, aby sme toto bohatstvo zachovali aj pre nasledujúce generácie.“

Nový generálny riaditeľ SPF JUDr. Dušan Hačko pochádza zo Sniny. Má skúsenosti s budovaním organizácie a vedením tímu, znalosti z fungovania štátnej správy, samosprávy a zo súkromného sektora. Vyštudoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v roku 2005. Po skončení štúdia absolvoval študijno-pracovný pobyt v Birminghame v Spojenom kráľovstve. V rokoch 2006-2008 pracoval ako hlavný štátny radca na Ministerstve financií SR, kde mal na starosti tvorbu zákonov, štátnej politiky, tvorbu koncepčnej činnosti a pozičných dokumentov. V období 2008-2010 pôsobil v súkromnom sektore ako výkonný riaditeľ, resp. konateľ. Zaoberal sa organizovaním a vedením vzdelávacej činnosti v oblasti práva, účtovníctva a daňového poradenstva. V období 2010-2012 bol riaditeľom Daňového úradu v Snine. Od roku 2012 po súčasnosť pôsobil opäť v súkromnom sektore, ako člen dozornej rady akciovej spoločnosti aj konateľom súkromnej spoločnosti. Absolvoval množstvo školení a vzdelávacích programov. Pôsobil aj v samospráve, ako člen komisie Prešovského samosprávneho kraja pre správu majetku a člen komisie mesta Snina pre ochranu verejného poriadku, bezpečnosti a dopravy. Hovorí plynule po anglicky.

Do funkcie námestníka generálneho riaditeľa vláda vymenovala Ing. Borisa Brunnera, ktorý vyštudoval Poľnohospodársku univerzitu v Nitre. Pôsobil v súkromnom sektore a neskôr na Krajskom pozemkovom úrade v Trnave. Od roku 2012 je členom rady Slovenského pozemkového fondu. Vo funkcii námestníka generálneho riaditeľa SPF nahradí Róberta Poloniho.

Na pozícii generálneho riaditeľa SPF predtým pôsobila Gabriela Matečná, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorá ukončila svoje pôsobenie v tejto funkcii 23. marca 2016 po vymenovaní na post ministerky. Nomináciu generálneho riaditeľa a námestníka generálneho riaditeľa SPF schvaľuje na návrh ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vláda Slovenskej republiky.

Vladimír Machalík
Odbor komunikácie a marketingu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.