Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Ministerka Matečná rokovala k dvojakej kvalite potravín s eurokomisárkou Jourovou

BRATISLAVA 27. septembra –

Ministerka Gabriela Matečná dnes rokovala k dvojakej kvalite potravín s eurokomisárkou Jourovou a vystúpila v Európskom parlamente

G. Matečná rokovala s eurokomisárkou pre ochranu spotrebiteľa Věrou JourovouŠéfka slovenského agrorezortu vystúpila k téme dvojakej kvality potravín aj v Európskom parlamenteSlovenský agrorezort vyvíja intenzívne aktivity v boji proti dvojakej kvalite potravínMinisterka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR dnes vystúpila v Európskom parlamente k problému dvojakej kvality potravín a diskutovala s europoslancami i odbornou verejnosťou. V rámci príprav na Spotrebiteľský samit v Bratislave rokovala aj s eurokomisárkou pre spravodlivosť, ochranu spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věrou Jourovou.

„Ukazuje sa, že boj agrorezortu proti deleniu zákazníkov na dve triedy má opodstatnenie v celej únii. Stále viac krajín zisťuje, že problém sa týka aj. A nie sú to len rozdiely medzi členskými krajinami na východe a západe EÚ, ale testy ukazujú, že aj medzi západnými členskými krajinami navzájom,“ uviedla Gabriela Matečná, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. V Európskom parlamente o problematike dvojakej kvality diskutovala s europoslancami, zástupcami výrobcov i spotrebiteľov o aktivitách v tejto oblasti.

Šéfka slovenského agrorezortu rokovala aj s eurokomisárkou pre spravodlivosť, ochranu spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věrou Jourovou o prvom návrhu Európskej komisie, ktoré by mali viesť k zamedzovaniu praktík dvojakej kvality. „Vítame aktivity Európskej komisie a pani eurokomisárky. Ide o prvý krok v boji proti dvojakej kvalite, ktorú považujem za neospravedlniteľné zavádzanie zákazníkov na jednotnom európskom trhu,“ uviedla G. Matečná. S eurokomisárkou Jourovou hovorili aj o októbrovom Bratislavskom samite k dvojakej kvalite a ďalších krokoch i spolupráci členských krajín EÚ.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pripravuje na najbližší týždeň viacero aktivít. V utorokv Bratislave zasadne k téme dvojakej kvality expertné fórum V4 + 7 členských krajín EÚ, ktorých spotrebitelia sú zasiahnutí týmito praktikami. „Tlačiť na neférové a nekalé správanie sa niektorých výrobcov, ktorí delia občanov Európskej únie do dvoch tried v snahe čo najviac zvýšiť zisk začína prinášať prvé plody. A neskončí, pokiaľ výrobcovia a obchod nepochopia, že predávať rovnaký tovar, s rovnakým obalom v rôznej kvalite sa v Európskej únii nielen nevyplatí, ale aj nesmie,“ dodala G. Matečná.

Vladimír Machalík

Riaditeľ odboru komunikácie a marketingu

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.